کارراهه یا مسیر شغلی (career path) از بزرگترین دغدغه های انسان است. این نگرانی مختص به افراد میانسال جامعه نیست و با رقابت بالایی که در کنکور و پس از آن برای ورود به بازار کار وجود دارد، لزوم داشتن برنامه برای مسیر شغلی بسیار مشهود و ضروری است.

مسیر شغلی یا کارراهه در واقع مجموعه ای از فعالیت های حرفه ای است که فرد در طول زندگی خود انجام می‎ دهد. ترسیم و طراحی مسیر شغلی، هم برای یک فرد و هم برای یک سازمان قابل اجرا است. در تبیین مفهوم کارراهه شغلی با دو وجه درونی و بیرونی آن نیز باید آشنا شد.

بعد درونی (ذهنی)

این بعد، انگیزه و تمایلات درونی فرد نسبت به زندگی حرفه ای اش را بیان می‎ کند. مسیر شغلی درونی یا ذهنی همان ادراکات، واکنش ها و احساسات فرد نسبت به یک شغل می ‎باشد که بیانگر متعهد بودن، رضایت داشتن، رشد و ارتقاء فرد در آینده کاری می‎ باشد.

بعد بیرونی (عینی)

به عوامل قابل مشاهده در هر شغل مانند جایگاه یک فرد در سازمان اشاره دارد. با این مقدمه کوتاه همراه ما باشید در آشنایی با روش های اصولی برنامه ریزی شغلی، پی بردن به علائق شخصی در ارتباط با مشاغل، آشنایی با مهارت های نرم، مهارت های ارتباطی لازم برای کسب موفقیت در شغل و دریافت پاسخ سؤال شغل مناسب من چیست؟

مسیر شغلی

مسیر شغلی خود را کشف کنید

احتمالا شما نیز مانند بسیاری از افراد تردیدهای فراوانی در انتخاب مسیر شغلی مناسب خود دارید. ما اینجا هستیم که با کمک خود شما، تردیدها و ابهامات تان را مرتفع کنیم.

برای کشف بهترین و یا مناسب ترین شغل و قرار گرفتن در مسیر صحیح، ابتدا باید خودتان را کشف کنید. اینکه شما چه کسی هستید را خودتان بهتر از هر کسی می‎ توانید بگویید و برای جواب این سؤال می‎توان سال ها بی وقفه اندیشید. خودشناسی راهی است که پایانی ندارد اما با کمک روانشناسان و تست های تخصصی شخصیت شناسی این مسیر را با آگاهی پشت سر می‎گذارید.

آگاهی راجع به استعدادها، توانمندی ها و ویژگی های شخصیتی دارای چنان اهمیت بالایی است که نمی‎توان به راحتی از آن چشم پوشی کرد. پس از آن، به سه فاکتور علاقه، مهارت و آنچه بازار کار نیاز دارد توجه نمایید.

آیا علاقه شما واقعی است؟

در رابطه با علاقمندی های خود واقع بین باشید، ممکن است نسبت به شغلی همچون پزشکی علاقه بسیاری داشته باشید، صادقانه با خود روبرو شوید و روزهای سخت و طاقت فرسای این شغل را هم ببینید. قسمت زیادی از تصورات ما نسبت به یک شغل ساخته ذهن خود ما و القائات جامعه است.(پزشکی صرفا داشتن گوشی معاینه و روپوش سفید نیست)

مهارت و تخصص لازمه ورود به شغل دلخواه

مهارت بیشتر، تضمین بیشتری هم به استخدام شما در شغل مورد نظرتان خواهد داد. ضعف و کمبود تخصص در افراد موجب نارضایتی شدید مدیران سازمان ها در سال های اخیر شده و همانطور که می‎دانید، کسب مهارت یک فرایند زمان بر و نیازمند به تلاش است.

بازار کار مهم تر است یا علاقه؟

توصیه ما این است که بعد از فرایند شناخت ویژگی های شخصیتی خود مانند درونگرا، برونگرا، شهودی، حسی، منطقی و سایر ویژگی هایی که با آزمون هایی مانند mbti می‎ توانید بدست آورید، به لیست کردن علائق خود بپردازید.

هر دو مرحله بالا به شما این امکان را می‎ دهند که از میان چندین شغل دلخواه به نتایج خوبی برسید. پرسش “به بازار کار یک حرفه توجه کنم یا صرفا به علاقه شخصی ام؟” پاسخش فقط توجه به یک قسمت نیست؛ شما باید همزمان نیاز جامعه در کسب و کارها را با تحقیق و پرس و جو از اهل فن و حتی با کمک از اینترنت و سایت های معتبر، بشناسید. ترکیب توجه به علاقمندی و آینده بازار کار آن شغل، مسیر کاری بهتری برای شما رقم خواهد زد.

مسیر شغلی

 روش های برنامه ریزی اصولی کارراهه شغلی

لزوم داشتن برنامه برای مسیر شغلی و موفقیت در شغل دلخواه تان برای مجموعه… از آن چنان اهمیتی برخوردار است که منجر شد به صورت خلاصه و کاملا علمی شما را با داشتن چنین برنامه ی مهمی آشنا کنیم.

  • اولین و مهم ترین گام، شناخت مهارت ها و علائق است. همانطور که در بالا اشاره کردیم، هدف از ورود شما به یک کارراهه شغلی مانند پرستاری باید منطبق با واقعیت های شخصیتی و توانایی هایی مانند صبوری و بروز احساسات باشد.
  • هدفی بلند مدت داشته باشید. همچون افراد موفق هدف بلند مدت خود را به اهداف کوچکتری تقسیم کنید و سپس آن ها را عملیاتی کنید. با استفاده از روش های جدید و سودمند برنامه ریزی مانند گاسپا (GASPA) به افزایش سطح کیفیت کاری و حرفه ای خود پرداخته اید.
  • به لیست مشاغل دلخواه خود نگاه کنید. حالا بر فاکتورهایی که برای یک کار مناسب در ذهن خود دارید تمرکزکنید و آن ها را هم یادداشت کنید. مثلا: داشتن ساعات کاری شناور، حقوق ماهانه Xتومان، کار تیمی، محل کارم نزدیک به منزل باشد، ترفیع درجه ( برنامه ریزی شغلی صرفا برای افرادی که شروع به کار می‎ کنند تعریف نشده و یکی از فواید بزرگ آن کمک به افراد شاغل برای لذت بردن از مسیر شغلی می‎ باشد.)
  • با مشاوران شغلی متبحر مشورت کنید.

مهارت های ارتباطی لازمه موفقیت در کار

قبل از پرداختن به اینکه چه مهارت های ارتباطی را باید پس از برنامه ریزی شغلی خود، کسب کنید، مهارت را تعریف می‎‎ کنیم. “مهارت، رفتاری است که فرد با آموزش می ‎تواند به آن دست یابد.”

مهارت ها را به دو دسته نرم و سخت تقسیم نموده اند. مهارت های ارتباطی در زمره مهارت های نرم قرار می گیرند و در واقع، مهارت های فردی و میان فردی هستند. در هر محیط کاری شما با کسب این مهارت ها، ارتباط بهتری را با همکاران، مدیر و مشتریان خواهید داشت.

  • زبان بدن مثل لبخند، ارتباط چشمی، نحوه نشستن و امثال آن را بیاموزید.
  • به نوشتن و اصول نگارشی بسیار توجه کنید.
  • رفتاری خالی از بی اعتمادی، سوء ظن، تمسخر و تحقیر داشته باشید.
  • روش های سخنوری و خوب صحبت کردن را از یاد نبرید.
  • شبکه ای از همکاران و ارتباطات حرفه ای برای خود بسازید.

مسیر شغلی

آنچه گفته شد تنها بخش کوچکی از مبحث کارراهه یا مسیر شغلی بود. لزوم داشتن برنامه برای مسیر شغلی باعث می‎ شود هر فرد در حال انتخاب مسیر شغلی، چه شاغل در یک سازمان یا فروشگاه و یا هر نوع محیط کاری دیگر باشد و یا در ابتدای راه ورود به بازار کار، با آگاهی از علائق خود به کسب مهارت های نرمی مانند مهارت ارتباطی در محیط کار، شبکه سازی و … بپردازد. در نهایت طی شناخت ابعاد درونی و بیرونی هرکارراهه شغلی، به بینشی صحیح برای داشتن برنامه ای کارامد در کسب موفقیت شغلی دست یافته است.

برای پاسخ سؤالات بیشتر خود در رابطه با برنامه ریزی مسیر شغلی مجموعه مقالات میلوژی را در این خصوص دنبال کنید.

 

 

 

What's your reaction?
نمایش دیدگاه هاپنهان کردن دیدگاه ها

نظر دهید