همه ی ما انسان ها در طول مسیر زندگی خود با گزینه های مختلفی روبرو می شویم که انتخاب هر کدام از آن ها راه های جدیدی را در پیش روی ما می گذارد و سرنوشت ما را شکل می دهد. در هر مرحله از زندگی اقدامات ما منجر به ساختن آینده ای می شود که در آن لحظه تصمیم به انجامش گرفتیم. به همین دلیل باید با چشمانی باز و ذهنی آگاه در ابعاد مختلف زندگی بخصوص مسیر و زندگی شغلی خود قدم برداریم.

مسیر شغلی
 

قدم اولیه در انتخاب درست مسیر شغلی

در اینجا ما یکی از سوالات اساسی که هر شخصی در زندگی شغلی و مسیر شغلی خود ممکن است از خود بپرسد را با هم بررسی می کنیم. این سوال که آیا من باید به دنبال استخدام در یک شرکت یا سازمان باشم یا اینکه دست به خود اشتغالی بزنم و کسب و کار خودم را داشته باشم یا کارآفرینی را دنبال کنم و در جامعه به عنوان یک کارآفرین موفق ظاهر شوم؟ بهتر است قبل از پرداختن به جواب این گونه سوالات به مفاهیم بنیادی تری بپردازیم.

به عنوان مثال سوالی که در مراحل ابتدایی مسیر شغلی خود شاید بپرسید این است که چه شغلی برای من مناسب است؟ اصلا آیا راهی وجود دارد که بتوانیم شغل های مناسب تیپ های شخصیتی مختلف را پیدا کنیم؟ خب مسلما برای جواب این سوالات می توانیم از آزمون های شخصیت شناسی مانند MBTI که تیپ شخصیتی هر فرد را به تفکیک آنالیز و بررسی می کند و یا آزمون های رغبت سنج شغلی مانند رغبت سنج هالند که استعدادهای هر فرد را بررسی می کند، کمک بگیریم.

زمانی که شما از این تست ها و ابزارها برای درک بهتر استعدادها و شناخت خود استفاده می کنید راحتتر نسبت به اینکه شغل مناسب شما چه چیزی می تواند باشد تصمیم گیری کرده و در مسیر پیشرفت شغلی قدم بگذارید. سپس به این موضوع می پردازید که حال بهتر است به دنبال استخدام باشم یا خوداشتغالی و یا یا کارآفرینی؟

شاید من دوست داشته باشم کسب و کار خودم را راه اندازی کنم (خود اشتغالی) یا با توجه آزمون شخصیت کارآفرینی در می یابم که یک شخصیت کارآفرین دارم یا این که از طریق تست های روانشناسی استخدام متوجه می شوم که به عنوان یک کارمند نمونه می توانم در یک سازمان و شرکت استخدام و مشغول به کار شوم و در همان جایگاه شغلی نیز پیشرفت کنم؛ که همگی بستگی به تیپ شخصیتی ما و از همه مهمتر درک درست از خودمان، شناخت مهارت ها و کشف استعدادهای درونی دارد.
مسیر شغلی

در ادامه ما سه نوع زندگی شغلی یعنی استخدام، خود اشتغالی و کارآفرینی را با هم بررسی می کنیم.

استخدام (Employment)

استخدام به زبان ساده توافقی بین کارفرما و کارمند است که کارمند در قبال انجام کار مشخص و خدمات خاص، حقوق و دستمزد ساعتی، هفته ای یا ماهانه دریافت می کند. اگرچه کارمندان می توانند در توافق نامه کاری موارد خاصی را قید کنند اما شرایط و ضوابط در ابتدا توسط کارفرما تعیین می شود. همچنین هر دو طرف ممکن است توافق را فسخ کنند. قرارداد کار برای یک کارمند منفرد می تواند بصورت کلامی، نامه الکترونیکی کتبی یا نامه پیشنهاد شغلی باشد. پیشنهاد کار می تواند در یک مصاحبه ضمنی باشد و یا در یک قرارداد رسمی نوشته شود.

همچنین در بحث استخدام به کارمندان و کارکنان این امکان را می دهد تا جنبه های بیشتری در رابطه با شغل خود از جمله محل کار، منابع، مسئولیت ها، ساعت ها و دستمزد را کنترل کنند. آن ها می توانند شغل مناسب خود را پیدا کرده و از طرفی ورودی، استقلال و خودمحوری کارمندان بسته به کارفرما به طور قابل توجهی متفاوت است. برخی از آنها استقلال قابل توجهی در نحوه کار کارمندان ایجاد می کنند در حالی که برخی دیگر نحوه کارکنان را در هر دقیقه تعیین می کنند.

زندگی شغلی

خود اشتغالی (Self-Employment)

خود اشتغالی وضعیت کار برای خود شخص است تا کارفرما. یعنی زمانی که یک فرد بر اساس تجربیاتش و انتخاب شغل مناسب در بازار کار تصمیم می گیرد که آن را به صورت شخصی انجام دهد. افراد خود اشتغال معمولا کار مناسب و مرتبط خود را پیدا می کنند تا اینکه کارشان از طریق کارفرما تأمین شود. آن ها از یک حرفه ، تجارت یا شغلی که در آن فعالیت می کنند درآمد کسب کنند.

این گروه می توانند به صورت انفرادی مانند یک مشاور، وکیل، فریلنسر و …کار کرده یا هم به صورت گروهی مانند اداره کردن یک هایپر مارکت یا مغازه، کارگاه و … فعالیت کنند. نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که این دسته از افراد تجارت و کسب و کارشان را خودشان اداره کرده و مسئولیت موفقیت و شکست آن بر عهده ایشان می باشد. از طرفی می توانند تصمیم گرفته که چگونه، کجا و چه زمانی کار خود را انجام دهند.

زندگی شغلی

کارآفرینی (Entrepreneurship)

کارآفرینی در واقع ایجاد یا استخراج ارزش است. شخص کارآفرین علاوه بر این که شخصیت و روحیه کارآفرینی دارد از نظر افراد بسیاری دارای سبک زندگی و تفکر منحصر به فرد خود نیز می باشد که باعث تغییرات در محیط اطرافش می شود. این تغییرات همیشه تغییرات اقتصادی نبوده و گاها یک نوع فرهنگ جدیدی را ایجاد می کند.

افرادی در این مسیر شغلی قدم می گذارند که می خواهند از دیگران موفق تر بوده و با خلاقیت و خطرپذیری خود به دنبال کشف فرصت ها و بهره وری بیشتر از آن ها بروند. کارآفرینی در نگاهی دقیق تر به عنوان فرآیند طراحی، راه اندازی و اداره مشاغل جدید، که غالبا در ابتدا یک تجارت کوچک است، یا به عنوان “ظرفیت و تمایل به توسعه، سازماندهی و مدیریت یک سرمایه گذاری تجاری همراه با هر یک از خطرات آن توصیف می شود.

در حالی که تعاریف مربوط به کارآفرینی معمولا بر ایجاد و راه اندازی مشاغل متمرکز است، اما به دلیل خطرات زیادی که در زمینه راه اندازی یک شرکت نوپا وجود دارد، بخش قابل توجهی از مشاغل نوپا مجبور به تعطیلی هستند که عموما به دلیل کمبود بودجه ، تصمیمات بد تجاری، سیاست دولت ها، بحران اقتصادی، کمبود تقاضای بازار یا ترکیبی از همه اینها را شامل می شود.

زندگی شغلی

نکته مهم: غالبا خود اشتغالی و کارآفرینی به اشتباه یکی گرفته شده و یکسان در نظر گرفته می شوند. یک کارآفرین و یک فرد خود اشتغال ممکن است شباهت از نظر مالکیت یک تجارت را داشته باشند اما طرز فکر و رویکرد آنها کاملا متفاوت است.

نهایتا کدام سبک زندگی شغلی؟

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم نمی توان نسخه واحدی برای تمامی افراد پیچید و از طرفی این موضوع بستگی به تیپ شخصیتی و استعدادهای هر شخص دارد که با زمان گذاشتن و شناخت بهتر خود بمرور زمان می تواند به این مسئله دست پیدا کند که کدام مسیر شغلی و کدام سبک زندگی را انتخاب کند.
مسیر شغلی

این تغییرات نیازمند کسب تجربه و درک بهتر از شخصیت درونی ما دارد پس باید وقت کافی برای خودشناسی و کشف مهارت هایتان بگذارید و بعضا وارد فضاهای کاری مختلف شوید تا مثلا بعد از 3 الی 5 سال بتوانید زندگی شغلی خود را سر و سامان دهید و مسیر خود را انتخاب کنید.

 

 

 

 

What's your reaction?
نمایش دیدگاه هاپنهان کردن دیدگاه ها

نظر دهید