حتما تا به حال در مورد نوع تیپ شخصیتی یا تیپ روانشناختی شنیده اید، این که عده ای خود را به عنوان یک INTJ یا ESFP توصیف می کنند و برای شما هم سوال شده که این حروف رمزآلود چه معنایی می تواند داشته باشد؟

آنچه که این افراد به آن اشاره می کنند اصطلاحاتی می باشد که عمدتا از ارتباط با مدل تست شخصیت شناسی MBTI ایجاد شده است و توسط ایزابل بریگز مایرز و مادرش، کاترین بریگز، نویسنده پرکاربردترین تست شخصیت شناسی در طول جنگ جهانی دوم ساخته شد.

با میلوژی همراه باشید تا در ادامه به معرفی دقیق تر آزمون MBTI و فاکتورهای مهم آن بپردازیم تا با آگاهی بهتری نسبت به انجام این تست و برنامه ریزی پیشرفت شغلی و تحصیلی اقدام کنید.

این تست الهام گرفته از نظریه های کارل گوستاو یونگ می باشد. به طور خلاصه در نظریه کارل یونگ، هشت الگوی رفتاری برای انسان معرفی شده است که بریگز و مایرز از این ایده ها در توسعه الگوهای ذهنی و رفتاری استفاده کرده و مفهوم آن را در قالب نقش های تعریف شده در تست MBTI به شکل انواع شخصیت تعریف کردند.
تست MBTI

توسعه آزمون MBTI

شاخص نوع شخصیت مایرز بریگز (Myers-Briggs) شامل یک گزارش است که برای شناسایی نوع شخصیت، نقاط قوت و ترجیحات شخص طراحی شده است.

از آنجایی که مایرز و بریگز هر دو مجذوب نظریه انواع روانشناختی یونگ شده بودند تشخیص دادند که این تئوری می تواند کاربردهای واقعی نیز داشته باشد. بنابراین در طول جنگ جهانی دوم شروع به تحقیق و توسعه شاخصی کردند که برای کمک به درک بهتر تفاوت های فردی مورد استفاده قرار گیرد.

مایرز و بریگز معتقد بودند با کمک تست MBTI می توانند به افراد در انتخاب مشاغل متناسب با تیپ های شخصیتی آنها و داشتن زندگی سالم و شادتر کمک کنند لذا اولین نسخه کاغذی از آن را در دهه 1940 مایرز ایجاد کرد و بعدها با مادرش به آزمایش بر روی دوستان و خانواده خود پرداختند.

آن ها در طی دو دهه آینده به توسعه کامل این تست ادامه دادند و بمرور شاخص تست مایرز- بریگز را ایجاد کردند که به اختصار تست MBTI نامیده می شود، به طوری که امروزه یکی از پرکاربردترین ابزارهای روان شناسی شخصیت می باشد.

 

مروری بر تست MBTI

بر اساس پاسخ به سوالات این تست، افراد به عنوان یکی از 16 تیپ شخصیتی شناخته می شوند. هدف MBTI این است که به پاسخ دهندگان اجازه دهد بیشتر شخصیت خود را از جمله دوست داشتن، دوست نداشتن، نقاط قوت، نقاط ضعف، ترجیحات شغلی احتمالی و سازگاری با افراد دیگر کشف و درک کنند.

هیچ تیپ شخصیتی بهتری یا برتر از دیگری نیست. این تست ابزاری نیست که برای بررسی اختلال عملکرد یا ناهنجاری طراحی شده باشد. در عوض، هدف آن صرفاً کمک به شما در یادگیری بیشتر درباره خودتان است. این پرسشنامه از چهار مقیاس مختلف تشکیل شده است که در ادامه هر یک را بررسی خواهیم کرد.

4 معیار اصلی تست شخصیت شناسی MBTI

برون گرایی (E) – درون گرایی (I)

دوگانگی برون گرایی – درون گرایی برای اولین بار توسط یونگ در نظریه تیپ های شخصیتی خود به عنوان راهی برای توصیف نحوه واکنش و تعامل مردم با جهان پیرامون بررسی شد. در حالی که این اصطلاحات برای اکثر افراد آشناست، اما نحوه استفاده از آنها در تست MBTI تا حدودی با کاربرد رایج آنها متفاوت است.

برون گراها (Extraverts) افرادی رو به “نمود بیرونی” هستند که تمایل دارند عمل گرا (Action-oriented) باشند. این افراد از تعاملات اجتماعی مکرر لذت می برند و پس از گذراندن وقت با دیگران احساس انرژی می کنند.

افراد درونگرا (Introverts) افرادی رو به “سمت درون” هستند که تمایل دارند تفکر محور (Thought-oriented) باشند. این افراد از تعاملات اجتماعی عمیق و معنی دار لذت می برند و پس از گذراندن وقت در خلوت و تنهایی خود شارژ می شوند.

همه ی ما تا حدودی برون گرایی و درون گرایی از خود نشان می دهیم، اما بیشتر تمایل داریم که شخصیت ما به عنوان یکی از این دو مورد شناخته شود.

حسی (S) – شهودی (N)

این مقیاس شامل بررسی چگونگی دریافت و جمع کردن اطلاعات افراد از جهان پیرامون خود است. درست همانند برون گرایی و درون گرایی، همه افراد بسته به شرایط، مدتی را صرف حس و شهود می کنند. طبق آزمون MBTI، مردم تمایل دارند در یک حوزه یا ویژگی مسلط شوند.

افرادی که حس (Sensing) را ترجیح می دهند، توجه زیادی به واقعیت دارند، به ویژه آنچه که می توانند از حواس خود یاد بگیرند. آنها تمرکز می کنند بر روی حقایق و جزئیات و لذت بردن از تجربه عملی.

در مقابل کسانی که شهود (Intuition) را ترجیح می دهند بیشتر به مواردی مانند الگوها و برداشت ها توجه می کنند. آنها از تفکر در مورد احتمالات، تصور آینده و نظریه های انتزاعی لذت می برند.

منطقی (T) احساسی (F)

این مقیاس بر چگونگی تصمیم گیری افراد براساس اطلاعاتی که از عملکردهای حسگری یا شهودی خود جمع آوری کرده اند، متمرکز است. افرادی که تفکر و منطق (Thinking) را ترجیح می دهند تأکید بیشتری بر واقعیت ها و داده های عینی دارند.

آنها هنگام سنجیدن تصمیم تمایل به سازگاری، منطقی و غیر شخصی بودن دارند. در مقابل کسانی که احساس (Feeling) را ترجیح می دهند، هنگام رسیدن به نتیجه، بیشتر افراد و احساسات را در نظر می گیرند.

قضاوت‌گر (J) – ادراکی (P)

مقیاس نهایی شامل چگونگی برخورد افراد با دنیای خارج است. کسانی که به قضاوت (Judging) متمایل هستند ساختار و تصمیمات راسخ و استوارتر را ترجیح می دهند. افرادی که به سمت درک (Perceiving) متمایل هستند، بازتر، انعطاف پذیر و سازگارتر هستند.

باید به این نکته توجه داشته باشید که این دو گرایش با مقیاسهای دیگر تعامل دارند. از طرفی همانطور که اشاره کردیم، همه افراد حداقل مقداری از وقت خود را صرف برون گرایی می کنند. مقیاس قضاوت گر- ادراکی به شما کمک می کند که هنگام گرفتن اطلاعات جدید (حس یا شهود) یا هنگام تصمیم گیری (فکر یا احساس) چه زمانی برون گرا هستید.

انواع تیپ های شخصیتی MBTI

در نهایت هر تیپ شخصیتی با کد چهار حرفی آن لیست می شود که به شرح ذیل می باشد:

ISTJ – بازرس

ISTP – صنعتگر

ISFJ – محافظ

ISFP – هنرمند

INFJ – مدافع

INFP – واسطه گر

INTJ – معمار

INTP – متفکر

ESTP – متقاعد کننده

ESTJ – مدیر

ESFP – مجری

ESFJ – مراقب

ENFP – قهرمان

ENFJ – بخشنده

ENTP – بحث کننده

ENTJ – فرمانده

استفاده از شاخص مایرز – بریگز می تواند بینش زیادی در مورد شخصیت شما ایجاد کند، احتمالاً به همین دلیل است که این آزمون محبوبیت زیادی پیدا کرده است. حتی بدون استفاده از پرسشنامه رسمی، احتمالاً می توانید بلافاصله برخی از این گرایش ها را نیز در خود تشخیص دهید.

تیپ های شخصیتی MBTI

چرا باید تست MBTI را بزنیم؟

این تست از 60 سوال تشکیل شده است و انجام آن معمولاً حدود 12 دقیقه طول می‌کشد. توجه داشته باشید که هیچ کدام یک از جواب ها در تست MBTI به منزله درست یا غلط نمی باشد لذا به طور معمول از افرادی که قصد دارند تا این تست را انجام دهند، خواسته می‌شود که بدون هیچ تاثیرپذیری و صادقانه به سوالات پاسخ دهند.

همان‌طور که اشاره شد، این آزمون شامل چهار دسته بندی اصلی شخصیتی بوده که در مجموع این دسته بندی‌ها ۱۶ تیپ شخصیتی را تشکیل می‌دهند. در واقع تئوری موجود در تست بریگز و مایرز (MBTI) مبتنی بر این مسئله می باشد که جمعیت موجود در جهان شامل یکی از این ۱۶ تیپ شخصیتی می باشند.

شما با شرکت در تست شخصیت شناسی MBTI، می توانید اطلاعات بسیار جالبی از خود و نحوه رفتارتان با محیط اطراف به دست آورده و متناسب با شخصیت و نوع رفتار خود دست به انتخاب های دقیق در جوانب مختلف زندگی از جمله انتخاب رشته تحصیلی، شغل ایده آل، روابط موفق و … بزنید.

همچنین سازمان ها و شرکت‌های زیادی از این تست برای شناسایی هر چه بهتر ویژگی‌های شخصیتی و بهبود عملکرد نیروی منابع انسانی و تقسیم درست وظایف بین کارکنان خود استفاده می‌کنند.

در پایان لازم به ذکر است که هدف اصلی تست MBTI این موضوع می باشد که هر فرد در مورد نوع شخصیت خودش بیشتر بداند و درباره علاقه مندی ها و نقاط قوت و ضعف خود بیشتر آشنا شود. عملا این آزمون، قصد دارد بیان کند که هیچ برتری در هیچ کدام یک از انواع تیپ شخصیتی وجود نداشته و هر فرد باید با توجه به ارزش هایی که دارد خودش را سنجیده و درگیر مقایسه خود با دیگران نشود.

شروع تست

 

What's your reaction?
نمایش دیدگاه هاپنهان کردن دیدگاه ها

نظر دهید