تا به حال با افرادی برخورد کردید که نگاه از بالا به پایین به شما داشتند؟ افرادی که در نگاهشان نوعی تحقیر حس کردید و در کلام نیز اصرار به کوچک شمردن شما داشتند؟ هیچ کسی علاقه ندارد تحقیر شود و در چشم دیگران کوچک شود. شاید با خود بگویید مگر چه رفتار و سخن ناشایسته‌ای از شما دیدند که سزاوار این گونه رفتار ها هستید. آیا شما مشکلی دارید؟ کمبودی دارید؟ قطعا خیر! شما کمبود و یا مشکلی ندارید. این توهم برتری طرف مقابلتان است که باعث می‌شود این حس را داشته‌ باشید. افرادی که دارای توهم برتری هستند آگاهانه یا نا‌آگاهانه به طرف مقابل این حس را القا می‌کنند که تو در حد من نیستی و من برتری ویژه‌ای نسبت تو دارم.

این گونه افراد در اغلب موارد نمی‌دانند که دچار این معضل هستند و فکر می‌کنند واقعا از هر لحاظ شایسته‌اند. اشخاصی که دچار توهم برتری هستند با رفتار و کلام خود ناخواسته اطرافیان خود را ناراحت و مکدر می‌کنند. معمولا هم دوستان صمیمی کمی دارند و مردم سعی می‌کنند حداقل‌ روابط را با این اشخاص داشته‌ باشند. در ادامه به شخصیت این افراد می‌پردازیم.

توهم برتری

توهم برتری چیست؟

در روانشناسی مدرن مفهومی وجود دارد به نام توهم برتری که در آن فرد، مهارت‌ها و توانایی‌های خود را بیش از میزان واقعی برآورد می‌کند. این موضوع نوعی خطای شناختی است که شخص تصور می‌کند ویژگی های منحصر به فردی دارد که دیگران از آن برخوردار نیستند.

اکثر مردم در ارزیابی‌های شخصیتی، کاملا خود را فرد صادقی توصیف می‌کنند. اما چیزی که در واقعیت وجود دارد بزرگنمایی و اغراق است که می‌تواند به صورت نا خودآگاه باشد. به گفته برتراند راسل:”مشکل دنیای مدرن این است که احمق‌ها نهایت اطمینان را به خود دارند و انسان‌های باهوش و فرهیخته در شک و تردید به سر می‌برند.”

این توهم در زندگی افراد تاثیرات عمیقی دارد. اگر فرد در جایگاه مدیریت و سایر جایگاه‌های حساس قرار بگیرد، مشکلاتی ایجاد می‌کند که تبعات خوبی ندارد. گاها به حدی این ویژگی می‌تواند آثار بدی داشته‌ باشد که فرد هر آنچه را که در طول زندگی به دست آورده از دست می‌دهد.

توهم برتری

 

توهم برتری و به گل نشستن کشتی سازمانی!

فرض کنید مدیر یک کمپانی و یا نماینده کمپانی بعد از گذشت سال ها تلاش برای سرمایه گذاری، تولید محصول، تحقیق و توسعه و…. توانسته است کسب و کار تولیدی خود را به جایی برساند که مشتری صادراتی داشته‌ باشد. وقتی برای اولین بار مدیر یا نماینده این کمپانی با نماینده خارجی دیدار می‌کند، تمامی رفتار، حرکات، لحن و… طرف مقابل در روند مذاکره تاثیر گذار است.

اگر نمایندگان در طول مذاکره رفتار و کلامی که بوی توهم برتری را دارد، استشمام کنند، می‌تواند روند مذاکره به طور کلی تغییر دهد و اعتماد او از ما سلب می‌شود. گاها با یک کلام و رفتار اشتباه طرف مقابل بی‌اعتماد شده و علاقه‌ای به کارکردن با شرکت ما ندارد و این یک فاجعه بزرگ است. در خوش بینانه‌ترین حالت برای جلب رضایت طرف مقابل ناچار می‌شویم که امتیاز بدهیم تا او را پای میز معامله نگه داریم.

توهم برتری

تاثیر خود آگاهی در سازمان

به طور کلی استخدام و به کارگیری افرادی که دارای توهم برتری هستند می‌تواند ریسک بالایی داشته باشد و برای سازمان در بزنگاه ها بسیار خطر آفرین باشد. این ویژگی در مدیران و افرادی که در جایگاه رهبری و هدایت کارکنان دارند به شدت مهم و سرنوشت ساز است.

برای آگاهی از این که بدانیم آیا خودمان دچار این معضل هستیم و کارکنان و مدیران سازمان این ویژگی را دارند یا نه، باید به خود آگاهی برسیم. خود آگاهی به ما کمک می‌کند ویژگی های شخصیتی خود را بشناسیم و با تعدیل برخی ویژگی‌ها بتوانیم در زندگی شخصی، شغلی و روابط خود پیشرفت کنیم.

من نیاز به خودشناسی دارم؟

هر انسانی دارای یک سری ارزش‌ها و اعتقادات مخصوص به خودش است. افکار افراد نیز برگرفته از باورهای انسان است. زمانی که فرد تلاش می‌کند به خودآگاهی و خودشناسی برسد یعنی کم و کاست شخصیتی خود را پذیرفته. این موضوع نشان می‌دهد که این شخص توهم برتری ندارد.

هیچ انسانی کامل نیست و هر فردی نیاز به رشد شخصیتی دارد. این رشد درونی تا پایان عمر ادامه دارد. در هر برهه از زمان، شخص دارای شخصیت‌های متفاوتی است که گاهی کاملا با هم متضاد است. ممکن است اتفاق‌های مختلفی در طول زندگی رخ دهد. مانند مرگ یکی از عزیزان که باعث آسیب روحی شدید و تغییر بلند مدت و حالات درونی افراد می‌شود. در جامعه امروز با توجه به بی‌ثباتی‌های اقتصادی، مشکلات فرهنگی، خانوادگی و اجتماعی، بسیاری از اشخاص دچار مشکلات شخصیتی و روانی می‌شوند که تاثیر مستقیم بر خانواده و به خصوص فرزندان دارد.

توهم برتری

تست‌های شخصیتی و تعدیل در زندگی

اولین آسیبی که خارج شدن از مسیر ثبات شخصیتی  می‌زند، به خود شما و خانواده است. ولی چه می‌توان کرد؟ چگونه می‌توان از آثار مخرب این مسایل در امان بود؟

خودشناسی و خود آگاهی می‌تواند آرامش را به شما برگرداند. شما می‌توانید برای شروع از تست‌های خود شناسی استفاده کنید. این تست‌ها زیر نظر روانشناسان و روانپزشکان متخصص نگارش شده‌ و می‌توانید با پاسخ به پرسش ها گامی بزرگ در راه کشف شخصیت خود بردارید. بسیاری از مشکلات در روابط اجتماعی و خانوادگی را می‌توانید با تحلیل دقیق رفتار‌ها و درون خود تصحیح کنید و تاثیرات شگفت انگیز آن را در زندگی خود ببینید.

تست های خودشناسی، کم و کاست ویژگی‌های شخصیتی افراد را بیان می کنند و به شما می‌گوید که کدام خصوصیت را به اندازه دارید و کدام ویژگی را باید تعدیل کنید. تعدیل خصلت ها به مرور می‌تواند رفتار شما را در جامعه و خانواده و حتی در شغل تان تصحیح کند. مهمترین چیزی که بعد از تعدیل شخصیتی به دست می‌آورید آرامش است. آرامش باعث می‌شود تصمیم‌های درست و منطقی در زندگی‌تان بگیرید.

خانواده، دوستان و همکاران از ارتباط و هم صحبتی با شما لذت می‌برند و عاشقانه دوستتان دارند. آنها در کنارتان احساس اطمینان می‌کنند و انرژی مثبت اطرافیان سراسر زندگی شما را در برگرفته. با خود آگاهی و خودشناسی تغییر را از خودتان آغاز می‌کنید و این اولین گام موفقیت است. لطفا اطرافیان خود را که دچار توهم برتری هستند رها نکنید و آنها را نیز به این آرامش شخصیتی دعوت کنید.

 

 

What's your reaction?
نمایش دیدگاه هاپنهان کردن دیدگاه ها

نظر دهید