در مورد شخصیت خود چقدر اطلاعات دارید؟ اصلا آیا کسب اطلاعات در مورد شخصیت، کاری مهم و ضروری به حساب می آید؟ آیا شخصیت شناسی به شما کمک می کند که انسان بهتری باشید؟ در مورد دیگران چطور؟ شناخت ویژگی های شخصیتی دیگران به شما کمک می کند که با آنها بهتر کنار بیایید؟

حوزه شخصیت شناسی یکی از شاخه های علم روانشناسی است که اغلب انسان ها در طول روز با مباحث آن درگیرند ولی اکثراً اطلاعات بسیار محدود و گاهی برداشت های نادرستی از آن دارند.

احتمالا همه ما جملاتی مانند این را شنیده ایم یا خودمان به کار برده ایم که فلانی بسیار با شخصیت یا بی شخصیت است اما میدانیم که هر انسانی دارای شخصیتی منحصر به فرد است و عبارت بی شخصیت در واقع وجود خارجی ندارد.

چرا شخصیت شناسی؟

اما شخصیت چیست؟

شخصیت همانطور که از اسمش پیداست، شامل ویژگی های شخصی و خصوصی شماست که شما را به عنوان آن کسی که هستید معرفی و از دیگران متمایز می کند.

متخصصان شخصیت شناسی با وجود تلاش بسیار و تحقیقات گسترده ای که در این حوزه انجام داده اند، تعاریف متعددی برای شخصیت عنوان کرده اند. البته برای اغلب مباحث روانشناسی به علت گستردگی و پیچیدگی قابل توجهی که دارند تعریف واحدی وجود ندارد.

در این جا یکی از بهترین تعاریف شخصیت را که توسط گوردون آلپورت(1967-1898) مطرح شده است بیان می کنیم.

“شخصیت عبارت است از سازمان دهی نظام های روانی فیزیولوژیکی درون هر شخص که رفتار و افکار ویژه فرد را بیان می کند.”

شخصیت شناسی

شناخت ویژگی های شخصیتی خود

شاید بتوان گفت که شناخت شخصیت خودمان به شناخت شخصیت دیگران مقدم است چرا که اگر ما شخصیت خود را به خوبی درک نکرده باشیم به احتمال قوی در شناخت ویژگی های شخصیتی دیگران موفق نخواهیم بود.

در واقع این خودشناسی به ما کمک می کند در ابتدا خودمان را همان گونه که هستیم بپذیریم سپس با دانشی که از نقاط ضعف و قوت خود به دست می آوریم برای پررنگ تر کردن نقاط قوتمان بکوشیم. شاید شناخت شخصیت برای اغلب افراد آسان و بدیهی به نظر بیاید اما علاوه بر این که از اهمیت بالایی برخوردار است، بسیار موضوع پیچیده ای می باشد و نیاز به صرف وقت زیادی دارد.

شناخت ویژگی های شخصیتی همچنین به اعتماد به نفس، تصمیم گیری ها و انتخاب های ما کمک بزرگی می کند به این صورت که اگر شناخت درستی از ویژگی های درونی خود داشته باشیم می توانیم موقعیت های شغلی مناسب تری را برای خود جستجو کنیم، رشته تحصیلی متناسبی را برگزینیم، در انتخاب همسر خود موفق باشیم و به صورت کلی از تصمیم گیری های بهتری برخوردار باشیم.

شناخت ویژگی های شخصیتی دیگران

همه ی ما در طول عمر خود به برقراری ارتباط با دیگران نیازمندیم. از این رو مهم است که در مورد انسان های اطراف خود و شخصیت آنها آگاهی لازم را داشته باشیم. لزومی ندارد دیگران را به همان کیفیتی که از شخصیت خود آگاهی داریم، بشناسیم اما برای برقراری یک ارتباط بهتر است هرکسی را به اندازه ای که نیاز است بشناسیم. حال میزان این شناخت می تواند برحسب رابطه ای که با آن فرد داریم متفاوت باشد. مثلا این شناخت در خانواده و دوستانمان زیاد بوده و در مقابل، در مورد همکارانمان کمی کمتر است.

حتی در مورد افرادی که تماسی بسیار مختصر و لحظه ای با آنها داریم هم شناخت اندکی لازم است. مثل مغازه دار یا کسی که در خیابان از کنارمان می گذرد. شناخت ویژگی های شخصیتی دیگران به ما کمک می کند ارتباط موثرتری با آنها برقرار کنیم و در مورد مسائل مختلف با آنها راحتتر کنار بیاییم.

همچنین به ما کمک می کند که درک کنیم با هر کس چطور برخورد کنیم و تا چه حد صمیمی یا جدی باشیم. این شناخت از پارامترهای بسیاری قابل دریافت است. نوع سلام کردن و دست دادن افراد، شیوه نشست و برخاست، میزان اضطراب و اعتماد به نفس، زبان بدن و بسیاری از موارد دیگر، همه از شیوه هایی هستند که تا حدودی نمایانگر شخصیت درونی دیگران هستند.

شخصیت شناسی

تست شخصیت شناسی

امروزه مردم به شناخت شخصیت خود بیشتر از گذشته اهمیت می دهند. شاید دلیل اصلی این اتفاق افزایش دسترسی افراد به ابزارهای خودشناسی باشد. تست های شخصیت شناسی یکی از بهترین ابزارهای خودشناسی بوده که اگر درست و اصولی تحلیل و بررسی شوند می توانند بسیار مفید باشند و مسیر زندگی افراد را تغییر بدهند.

لزوم استفاده از آزمون های شخصیت شناسی

قبل از اینکه بخواهیم به تست های شخصیت شناسی بپردازیم باید هدفمان از این کار روشن باشد. چرا باید از تست های شخصیت شناسی استفاده کنیم؟ این تست ها در چه زمینه هایی می توانند به ما کمک کنند؟ آزمون های شخصیت به ما کمک می کنند تا خصوصیات یا صفات مختلف خود را طبقه بندی کنیم به گونه ای که قبل از آن قادر به انجام این کار نبودیم.

علاوه بر این می توانیم از این آزمون ها برای ادراک و خودشناسی، چگونگی کسب شغل مورد علاقه، نحوه تعامل بهتر با دیگران در یک تیم یا گروه کاری استفاده کنیم. تست های شخصیت شناسی در زمینه های مختلف کاربردهای بسیاری دارند که در ادامه به سه مورد از مهم ترین های آنان می پردازیم.

الف) موقعیت شغلی:

اگر شغلی به تیپ ها یا ویژگی های شخصیتی ویژه ای نیازمند باشد، این آزمون ها می توانند به فرآیند قرارگیری فرد در آن موقعیت شغلی کمک کنند. به عنوان مثال اگر بخواهید در یک شرکت استخدام شوید که از بخش ها و تیم های مختلفی برخوردار است، بهتر است که از یک تست انتخاب شغل مناسب استفاده کنید. این کار هم به شما کمک می کند تا در بخش مناسبی که سازگار با ویژگی های شخصیتی شماست شروع به کار کنید و هم به کارفرمایتان کمک می کند که از توانمندی ها و استعدادهای شما متناسب با شخصیت منحصر به فردتان بهره بگیرد. علاوه بر این رضایت شما می تواند بر عملکرد دیگر اعضای گروه هم تاثیر بگذارد.

ب) تعامل گروهی:

علاوه بر شخصیت خودتان، گاهی لازم است شخصیت اطرافیان خود را هم بشناسید. مثلا بسیاری از گروه های ورزشی و کاری، از آزمون های شخصیتی استفاده می کنند تا بتوانند اطلاعات بیشتری در مورد یکدیگر کسب کرده و بهتر به همدیگر کمک کنند. همچنین از آنجا که آزمون های شخصیت برخی گرایش ها و ترجیحات شخصی شما را نشان می دهد، به تقسیم بهتر وظایف بین افراد گروه کمک می کند. استفاده از این آزمون ها برای تیم های ناکارآمد یا گروه هایی که اعضای آنها با یکدیگر اختلاف دارند، می تواند بسیار مفید باشد.

همه اعضای گروه به یک آزمون واحد پاسخ می دهند و در نهایت نتایج خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند. افزایش آگاهی افراد از شخصیت دیگر اعضای تیم به ایجاد محیطی منسجم و کارآمد کمک می کند. وقتی اعضای تیم از تفاوت ویژگی های شخصیتی یکدیگر آگاه شوند احتمالا در نوع برقراری ارتباطشان تجدید نظر می‌کنند. همچنین می توانند از پتانسیل های هر شخص به نحو احسن بهره بگیرند.

ج) خود اندیشی

با انجام یک تست شخصیت، قطعا می‌توانید به خودآگاهی و خودشناسی بیشتری دست یابید. مثلا اگر شما کاری مثل ایراد یک سخنرانی یا ارتباط گرفتن با جمعیت زیادی از مردم را دشوار می دانید، و همیشه به خاطر این موضوع خود را سرزنش می کردید، با دانستن اینکه شما به طور ذاتی درونگرا هستید می تواند به درک بهتر خودتان و کنار آمدن با این مسئله کمک کند.

آزمون های شخصیتی همچنین بینش شما را در نحوه واکنشتان نسبت به سایر افراد تقویت می کنند. به طور مثال برخی از تیپ های شخصیتی با افراد مختلف به راحتی کنار می آیند، در حالی که برخی بسیار سرسخت و مستعد بحث و جدال هستند.
تیپ شخصیتی

انواع تست شخصیت

امروزه چندین تست شخصیت شناسی وجود دارد که همگی توسط متخصصان علم روانشناسی و شخصیت شناسی طراحی شده و تبدیل به آزمون شده اند. در این میان برخی از این تست ها از بقیه محبوب ترند که در ادامه به توضیح مختصری از چند تست رایج شخصیت شناسی میپردازیم.

تست شخصیت شناسی MBTI

این تست یکی از کاربردی ترین تست های شخصیت شناسی است و شاید دلیل محبوبیت آن هم همین موضوع باشد. تست MBTI که به آن تست مایرز_بریگز هم گفته می شود برگرفته از نظریه کارل یونگ است و به شما کمک می کند یک گزارش شخصی از خودتان به دست بیاورید که با تمایلات درونی، اولویت های انتخاب و نقاط ضعف و قوت خود بیشتر آشنا بشوید.

تست MBTI در انتخاب رشته تحصیلی و شغلی شما بسیار کارآمد است چرا که با پارامترهای مناسبی که دارد، شخصیت شما را به گونه ای متمایز می کند که می توانید به راحتی تصویر روشنی از شخصیت خود داشته باشید و تناسب رشته تحصیلی یا شغلی خود را با آن بسنجید. این پارامترها به 4 دسته کلی زیر تقسیم می شوند:

1. درون گرا (I) / برون گرا (E)

2. عینی (S) / شهودی (N)

3. متفکر (T) / احساسی (F)

4.قاعده گرا (J) / ادراک گرا (P)

پس از انجام تست یکی از دو مولفه ی هر پارامتر به شما نسبت داده می شود که در نهایت یک کد 4 رقمی نتیجه تست MBTI شماست. مثلا اگر نتیجه تست یک نفر INFP باشد یعنی براساس شاخص های تست شخصیت شناسی MBTI، او فردی درون گرا، شهودی، احساسی و ادراک گرا خواهد بود. در نتیجه بر اساس تست MBTI، شانزده نوع شخصیت امکان پذیر است.

شما می توانید برای انجام تست شخصیت شناسی MBTI در سایت میلوژی اینجا را کلیک کنید.

تست شخصیت شناسی NEO

این تست شخصیت شناسی نیز از محبوبیت خوبی برخوردار است و کاربردهای زیادی دارد همچنین ابعاد زیادی از شخصیت را بررسی می کند و برای مواردی همچون انتخاب همسر، پذیرش کارمندان، تشخیص برخی مشکلات سلامت روان و موارد متنوع دیگر استفاده می شود. تست NEO به دو صورت فرم بلند 240 سوالی (که جامعیت و دقت بیشتری دارد) و فرم کوتاه 60 سوالی موجود است.

به صورتی که تست 60 سوالی 5 ویژگی مهم در شخصیت فرد را مورد بررسی قرار می دهد اما تست 240 سوالی به علاوه ی بررسی این 5 عامل مهم به تحلیل زیرشاخه های آنها نیز می پردازد. 5 محور اصلی که در تست شخصیت شناسی NEO بررسی می شوند عبارت اند از:

1. عصبی بودن (روان رنجوری)

2. برونگرایی

3. گشودگی به تجربیات جدید

4. توافق پذیری (پذیرش)

5. وظیفه شناسی (انضباط درونی)

شما می توانید برای انجام تست شخصیت شناسی NEO در سایت میلوژی می توانید اینجا را کلیک کنید.

تست رفتارشناسی DISC

تست DISC با اینکه اغلب در ردیف تست های شخصیت شناسی مانند MBTI در نظر گرفته می شود اما در واقع یک تست رفتارشناسی است. این تست رفتارهای شما را در موقعیت های مختلف اجتماعی و فردی می سنجد و نتیجه‌ی آن درباره نقاط ضعف و قوت، چالش های رفتاری شما، مسائلی که در آنها نیاز به بهبود و پیشرفت دارید و… اطلاعات مفیدی ارائه می کند. پاسخ تست DISC شامل پارامتر های زیر می باشد:

1. DOMINANCE) D) سلطه گر

2. INFLUENCE) I) تاثیرگذار

3. STEADINESS) S) ثبات گرا

4. COMPLIANCE) C) وظیفه شناس

پس از انجام تست DISC شما در یکی از این 4 پارامتر که هر کدام ویژگی های رفتاری متمایزی دارند قرار می گیرید.

تست شخصیت شناسی

به طور کلی مباحث روانشناسی شخصیت کمک بسزایی به رشد و توسعه فردی ما می کنند و برای هر فرد لازم و ضروری است که در زندگی خود با این مباحث آشنا شود و به صورت فعالانه پیگیر شناخت و رشد شخصیت خود باشد.

What's your reaction?
نمایش دیدگاه هاپنهان کردن دیدگاه ها

نظر دهید