Metti

آذربايجان شرقي , تبريز
فروردین ماهی
۳۰٪
۵۰٪
۷٪
۹۸٪

never say never and never give up..

۵۸۲۸

۸

۱۱

۹

خلاصه مطالعه های Metti

mehri
شنبه ۱۲ام خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۲۵:۴۲ بعد از ظهر
هرگز تسلیم نشو

آخرین کتاب غیردرسی که خوندم. کتابی مثبت اندیش نوشته ی دونالد ترامپ ،در جهت افزایش اعتماد بنفس و تسلیم نشدن در همه امور چه اقتصادی و چه کاری و شغلی، آموزش و طرح مثالهایی از این موضوع که چگونه با وجود شکست و موانع می توان در جهت پیروزی و موفقیت گام برداشت . درک این مسئله که با شکست خوردن در کار یا موضوعی نباید آن را رها کرد بلکه باید تسلیم نشد و مصمم تر ادامه داد.

mehri
یکشنبه ۱۳ام خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۲۰:۴۱ بعد از ظهر
خلاصه ی روان پزشکیDSM5

این کتاب تخصصی که با همکاری کاپلان و سادوک نوشته شده شامل سه جلد است و در جلد اول که فصل ۸ قسمتهای اول را مطالعه کردم تعاریفی از خلق ،عاطفه ارائه میدهد که خلق حال و هوای احساسی یا هیجانی نافذ و پایداری است بر رفتار و درک ما از جهان تأثیر میگذارد.عاطفه به تظاهر بیرونی خلق اطلاق می شود. همچنین تعاریفی از اختلالات افسردگی اساسی و دوقطبی نوع یک و دو را می توان یاد گرفت. در این کتاب جمعی از علایم تمام اختلالات رفتاری ذکر شده که پزشک باید با دقت تمام این علایم را مطالعه و مقایسه کند.نکته مهم در تمام اختلالات اینست که با وجود یک یا دو علامت آن هم مدت کوتاه نمی توان تشخیص اختلال یا بیماری داد.

mehri
سه شنبه ۱۵ام خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۰:۴۸ قبل از ظهر
خلاصه ی روان پزشکیDSM5

همانطور که جلد یک رو میخونم، در این قسمت علایم بیماری های افسردگی اساسی و دوقطبی نوع یک و دو و همچنین درمان های این اختلالات می پردازد از جمله ی این درمان ها: رفتاردرمانی، درمان روانی-اجتماعی،شناخت درمانی ،درمان بین فردی،درمان مبتنی بر روانکاوی و خانواده درمانی همچنین حریک عصب واگ و تحرک مغناطیسی تراجمجمه ای و محرومیت خواب و نوردرمانی و در آخر دارو درمانی هستند.همچنین در این کتاب سیری از پیش آگهی اختلالات و عوامل بیماری ها بما ارائه‌می دهد، در آخر تعاریفی از اختلالات دیس تایمی و اختلال سیکلوتایمی را می توان یاد که وجود خلق افسرده در بیشتر اوقات دیس تایمی‌و بطور خلاصه اختلال سیکلوتایمی به لحاظ علایم با اختلال دوقطبی نوع دو خفیف برابری می کند. عوامل زیستی این اختلالات به وراثت و‌ وجودشکلی از بیماری در خانواده بستگی دارد.

mehri
چهارشنبه ۱۶ام خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۱۹:۱۶ بعد از ظهر
خلاصه ی روان پزشکیDSM5

در این قسمت از کتاب درمورد انواع اضطراب ها میخوانیم،اختلال اضطراب پدیده ای محوری است که هر کس دچار اضطراب طبیعی می شود و ان تشویشی فراگیر،ناخوشایند،مبهم است که اغلب علایم دستگاه خودکار نظیر سردرد،تعریق،تپش قلب،احساس تنگی نفس،ناراحتی مختصر معده با آن همراه است. ترس و اضطراب هشداری است که به فرد نشان می ده خطری در راه است تا فرد بتواند با آن مقابله کند.از انواع اضطراب می توان اضطراب مرضی و طبیعی را نام برد. همچنین کتاب به اختلال وحشت زدگی می پردازد که حمله ی حاد شدید اضطراب همراه با احساس مرگ قریب الوقوع است.از علایم این اختلال می توان به تپش قلب ،لرزش،تنگی نفس،درد یا ناراحتی قفسه سینه،تهوع،سرگیجه،احساس لرز یا گرما،ترس از مردن اشاره کرد.اختلال دیگر ختلال بازارهراسی است که به ترس یا اضطراب درمورد مکان هایی اطلاق می شود که گریز از آنها ممکن است دشوار باشد چون می تواند توانایی فرد را مختل کند.از اصطلاحی بنام فوبیا صحبت شده که به معنای ترس افراطی از یک موضوع،شرایط،موقعیت خاص و معین است. برای درمان این اختلالات از روان درمانی،رفتاردرمانی،شناخت درمانی و دارو درمانی استفاده می شود.

mehri
پنجشنبه ۱۷ام خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۲۱:۳۳ بعد از ظهر
اصول روان سنجی

کتابی نوشته ی دکتر پاشایی است که شامل موضوعاتی جامع از اصول روان سنجی و آزمودن است.بخشی از این کتاب به طرح سوال میپردازد که سوال باید از استاندارد لازم برخوردار باشد.انواع سوالات که تستی،صحیح و غلط،تشریحی یا انشایی،کامل کردنی،جورکردنی و.. هستند هر کدام طبق قواعد خاصی باید طرح شوند. همچنین در طرح مجموعه ای از سوالات برای آزمودن یادگیرنده باید میزان درجه ی دشواری سوالات از آسان به سخت ترتیب داده شود.اگر سوالات بگونه باشند که افراد گروه ضعیف بیشترین پاسخ درست را به سوالات داده باسند آن سوالات از اعتبار کافی برخوردار نبوده است که برای بررسی هر یک ازین مفروضه ها فرمولهایی در کتاب ذکر شده است.

mehri
جمعه ۱۸ام خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۴۴:۵۵ بعد از ظهر
قدرت نامحدود

این کتاب موفقیت نوشته ی آنتونی رابینز،سلطان انگیزه و موفق ترین و پرطرفدارترین سخنران انگیزه در جهان است.در این کتاب تمرین هایی برای رسیدن یا نزدیک شدن به موفقیت هایمان درج شده،همچنین مطلبی که در این قسمت یاد گرفتیم؛ کیفیت زندگی یعنی کیفیت ارتباط ما.هیچ چیز معنایی جز معنایی که ما به آن می دهیم ندارد. ارتباط ینی قدرت.عمل چیزی است که هر موفقی را بوجود می آورد.

mehri
شنبه ۱۹ام خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۴۰:۵۷ قبل از ظهر
روان شناسی دین

این کتاب یا جزوه درمورد رابطه ی دین و انسان و ضرورت وجود دین می باشد، خداوند کمال مطلق است.آفرینش خداوند حکیمانه و لازمه ی چنین آفرینشی رسیدن هر موجود به هدف نهایی خود است.انسان کمال طلب است.انسان با کمالات محدود راضی و قانع نمی شود.انسان کمال مطلق طلب است و چون کمال مطلق تنها خداست لذا هدف و کمال نهایی انسان در قرب الهی است. تنها راه رسیدن به قرب الهی اطاعت از فرامین و تعالیم خدا است. تعالیم و قوانین خدا همان دین خداوند است. اطاعت از دین خدا راه رسیدن به قرب الهی است.چون دین اسلام آخرین دین است بنابراین کاملترین آن ها است،پس با وجود دین کامل اسلام نمی توان با پیروی از ادیان دیگر به حقیقت قرب الهی نایل شد.

mehri
شنبه ۱۹ام خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۳۵:۰۵ بعد از ظهر
قدرت نامحدود

در ادامه ی تونی رابینز میخوانیم،چیزی تغییر نمی کند،این‌ما هستیم‌که تغییر می کنیم.کسانی که دنیا را تغییر دادند الگوگیران بسیار ماهری هستند مانند ژاپنی ها! درواقع ما همیشه در حال الگوگیری هستیم.به اطراف نگاه کنید و افراد موفق را بیابید.در زمینه هایی از او تقلید کنید و الگو بگیرید.

mehri
دوشنبه ۲۱ام خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۲۵:۵۷ قبل از ظهر
معارف اسلامی

مبحثی از کتاب معارف اسلامی که به فواید دین و رابطه ی دین و اخلاق می پردازد.ضرورت دین به مهم ترین فایده آن یعنی هدایت انسان به سعادت پایدار اشاره می کند.تاثیر دین در تاسیس با شکوفایی تمدن های بشری کار چندان دشواری نیست.در بحث دین و اخلاق، برخی اخلاق را میوه ای می دانند که بر شاخه های درخت دین می روید و بدون آن هرگز مجال ظهور ندارد.

mehri
سه شنبه ۲۲ام خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۰۲:۵۹ قبل از ظهر
علم و دین دو نهاد مکمّل

در سال های اخیر کسانی مدعی شده اند که علم و دین ممکن است موضوع واحدی داشته باشند،اما غرض و غایتددر آن دو متفاوت است. اینان تمایز موضوعی میان علم و دین ر نپذیرفته اند و می گویند چه بسا که دین نیز از حوادث طبیعی صحبت کرده است.اما داشتن موضوع واحد،موجب دو تعارض میان اسن دو نیست.

mehri
چهارشنبه ۲۳ام خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۰۵:۲۷ بعد از ظهر
اختلالات یادگیری

این اختلال دارای این خصاصیص می باشد: سن شروع شروع بیماری همیشه از دوران شیرخوارگی یا کودکی است. اختلال یا تأخیر رشد مربوط به رشد زیستی دستگاه عصزی مرکزی است. اگر چه سیر بیماری یکنواخت و ثابت است ولی گاهی در جریان رشد تخفیف علایم به چشم می خورد و حتی ممکن است بطور خفیف تا بزرگسالی ادامه یابد. در بیشتر این اختلالات وجود سابقه ی خانوادگی از اختلالات مشابه باعث شده که بعضی عوامل ارثی را در ایجاد بیماری مؤثر بدانند.

mehri
شنبه ۲۶ام خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۱۸:۳۶ بعد از ظهر
اختلال اوتیستیک

در قسمتی از کتاب روان شناسی کودکان و نوجوانان استثنایی به بحث اختلال اوتیستیک پرداخته، نکته مهم اینکه این اختلال را نباید با اختلال اوتیسم که به معنای گوشه گیری است اشتباه گرفت!این بیماری حتما قبل از سی ماهگی شروع می شود.در این بیماری کودک صدا را می نود ولی به آن توجهی ندارد و بقول روانکاوان درک صدا را انکار می کند و وانمود می کند که صدایی نشنیده.

Metti
جمعه ۱۸ام امرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۵:۳۴ قبل از ظهر
تفسیر خواب فروید

پیش از این همه ی تصورات از خواب سطحی و عامیانه بوده است.نخست برداشت اینست که عوامل بیرونی جسمی و تحریکات حسی و روانی و تحریکات درونی می تواند بر خواب تاثیر بگذارد. مثلا با آزمایشات صورت گرفته کسی که پایش از تخت بیرون قرار گرفته بود خواب سقوط را میدید،یا کسانی که اضطراب دارند بیشتر خواب های هولناک می بینند...

Metti
جمعه ۱۸ام امرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۳۷:۵۰ بعد از ظهر
تفسیر خواب فروید

اینکه چرا رویاها پس از بیداری فراموش می شوند،ساختارهای رویا گویی ورای سطح زندگی ذهنی ما قرار می گیرند و مانند ابرها در آسمان در فضای روانی شناور می شوند و بااولینِ نفس باد پراکنده می شوند.از نظر استرومپل:تغییر در حس عمومی حیات میان حالات خواب و بیداری برای بازآفرینی آنها نامساعد است.آرایش متفاوت عنصر اندیشگانی در رویاها،آنها را گویی برای بیداری ترجمه ناپذیر می کند...

Metti
یکشنبه ۲۰ام امرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۲۰:۳۸ بعد از ظهر
تفسیر خواب فروید

از نظر بورداخ ویژگی های اساسی رویاها عبارتند از۱.در رویاها فعالیت ذهنیِ ذهن ما به اشکال عینی ظاهر می شوند زیرا قوه ادراک ما فرآورده های تخیل ما را به گونه ای می نگرد که گویی تاثرات حسی اند.۲.خواب به معنی نقطه ی پایانی بر اقتدار خود است.در رویاها یک آگاهی فضایی است چون احساس ها و انگاره هابه یک فضای بیرونی منتقل می شوند،درست همانطور که در بیداری چنین می شوند.

Metti
دوشنبه ۲۱ام امرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۵۰:۰۳ قبل از ظهر
تفسیر خواب فروید

رویاها نامنسجم اند،رویاخا شدیدترین تناقض ها را بدون کمترین اعتراض می پذریند،چیزهای ناممکن را قبول می کنند،ودانش را که در طول روز ارج بسیار نزد ما دارد نادیده می گیرند،آنها ما را از لحاظ اخلاقی و وجدانی کودن نشان می دهند.هر کس که پس از بیداری همانگونه ای رفتار کند که در موقعیت های رویا نشان داده می شود مجنون قلمداد می شود.هر کس که پس از بیداری همانگونه ای سخن بگوید که مردم در رویاها می گویند ابله است.

Metti
سه شنبه ۲۲ام امرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳:۳۳ قبل از ظهر
تفسیر خواب فروید

هیچ رویایی نیست که مطلقا معقول باشد و شامل قدری عدم انسجام،اشتباه تاریخی یا بی معنایی نباشد. رویا هرج و مرج روانی ،عاطفی و ذهنی است،رویا بازعملکردهایی است که به تمهیدات خودشان واگذار می شوند و بدون کنترل یا هدف کار می کنند،در رویاها ذهن تبدیل به یک ماشین خودکارذهنی می شود.

Metti
سه شنبه ۲۲ام امرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۵۳:۵۴ بعد از ظهر
تفسیر خواب فروید

جهش های چشمگیری که افکار ما در رویاها صورت می دهند جملگی ریشه در قانون تداعی دارند،با وجود این گاهی این اتصال را در ذهن به گونه ای مبهم شکل می گیرند،به طوری که افکار ما اغلب گویی جهشی صورت داده است در حالی که در واقع جهشی در کار نبوده است.در آخر رویاها قدرت پیش بینی آینده را دارند.

Metti
پنجشنبه ۲۴ام امرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۴۴:۰۹ قبل از ظهر
تفسیر خواب فروید

احساس ها و خواهش های ذهنی یا تاثرات و شهوات،خود را در آزادیِ عالم رویا آشکار می کنند و خصوصیاتِ اخلاقی مردم در رویاهایشان نمایان می شود.با تغییر واژه ها که می گوید رویاهایت را به من بگو تا من به تو از خودواقعی ات بگویم.آنچه در طبیعت انسان اساسی است،هستی اخلاق او بسی محکم تر از آن ریشه گرفته است که تحت تاثیر تخیل و خرد و خاطره در رویاها قرار بگیرد.

Metti
شنبه ۲۶ام امرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۸:۳۳ قبل از ظهر
تفسیر خواب فروید

ماهیت رویاها،بازتاب بسیار حقیقی تری از تمام خلق و خوی ما بدست می دهد نسبت به آنچه در عالم بیداری از طریق درون نگری می توان درباره اش دانست. افکاری که بی صدا وارد آگاهی زمان بیداری ما می شوند و شاید هیچگاه به خاطر باز آورده نمی شوند،غالبا حضورشان را در ذهن ما در خلال رویاها اعلام می کنند.

مدال های Metti

دوستان Metti (۱۱)

ثبتید!ممنونیم ازینکه نظر دادید!

چه چیزی باعث بهتر شدن ما میشود؟