پروین اربابی

تهران , تهران
اسفند ماهی
۳۰٪
۲۸٪
۱٪
۹۶٪

Web Developer

۵۳۷۲

۸

۴۸

۱۴

خلاصه مطالعه های پروین اربابی

پروین اربابی
یکشنبه ۲۷ام خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۱۴:۵۶ بعد از ظهر
کتاب صبح جاویی (هال الرود)

اینکه هر روز صبحمون رو چطور آغاز می‌کنیم، میتونه نشون دهنده این باشه که کلا اون روز رو چگونه و با چه کیفیتی قراره بگذرونیم. پس اگه قراره تحولی در زندگیمون ایجاد کنیم، بهتره برای هر صبحمون برنامه داشته باشیم. از قدیم گفتن «سحرخیز باش تا کامروا شوی» ولی برای سحرخیز بودن لازمه که برای زندگیمون «برنامه» و از اون مهمتر «هدف» داشته باشیم و لازمه یافتن و شناخت هدف، ابتدا «شناخت خود» هستش. بهتره روزمون رو با کارهایی که بهمون انرژی، قدرت و احساس خوبی میده آغاز کنیم. کارهایی مثل: درون کاوی (مدیتیشن)، تلقین به خود (جملات تأکیدی مثبت)، ثبت وقایع و برنامه روزانه، تجسم، مطالعه و ورزش کردن. پس برای بالا بردن کیفیت زندگی و هر روزمون باید صبحها شروع کنیم.

پروین اربابی
دوشنبه ۲۸ام خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۰۱:۳۱ بعد از ظهر
مراقبه

برای شرطی شدن آگاهانه یه روش سه قسمتی وجود داره، به نام: مشارطه، مراقبه و مکاشفه. مشارطه: یعنی ما واسه خودمون یه شرطی میذاریم. مراقبه: یعنی ما مراقبت می‌کنیمکه به شرطی که گذاشتیم عمل کنیم. مکاشفه: یعنی ما کشف می‌کنیم! یعنی خودمون رو بررسی می‌کنیم ببینیم به شرطی که گذاشتیم چقدر عمل کردیم. نکته: سنگ بزرگ نشانه نزدنه. هیچ‌وقت در شروع یه مشارطه نمی‌گیم تا ابد یا تا آخر عمر. از زمان کم شروع می‌کنیم، مثلا یک ساعت. باید همه تلاشمون رو بکنیم که به شرطی که گذاشتیم عمل کنیم.

پروین اربابی
سه شنبه ۲۹ام خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۰۱:۰۰ بعد از ظهر
انرژی مثبت و منفی

آدمها از نظر انرژی مثبت و منفی به چهار دسته تقسیم میشن: ۱. دسته‌ای که امواج و انرژی منفی میدن ولی طرف مقابلشون برداشتش پر از انرژی مثبته. مثل وقتی که به کسی میگید: «چقدر جوونی» و منظورتون خام و بی‌تجربه‌ست ولی طرف مقابل فکر می‌کنه منظورتون اینه که خوب مونده و کلی انرژی مثبت دریافت می‌کنه. ۲. دسته‌ای که انرژی منفی میدن و طرف مقابلشون هم کلی انرژی منفی دریافت می‌کنه و چند برابر انرژی منفی برمی‌گردونه. ۳. دسته‌ای که انرژی مثبت میدن و طرف مقابلشون هم انرژی مثبت دریافت می‌کنه و چند برابر انرژی مثبت برمیگردونه. ۴. دسته‌ای که با حرفها و اعمالشون انرژی مثبت میدن ولی طرف مقابلشون منفی برداشت میکنه و انرژی منفی برمیگردونه. مثل وقتی که یه نفر از شما تعریف می‌کنه ولی شما با خودتون میگید: «نگاهش کن، داره از حسودی میمیره». اگه میخوایم انرژی منفی تولید نکنیم باید همیشه جزو دسته‌هایی باشیم که انرژی مثبت میدن. و اگه میخوایم انرژی منفی دریافت نکنیم باید همیشه جزو اون دسته‌هایی باشیم که مثبت برداشت می‌کنن.

پروین اربابی
چهارشنبه ۳۰ام خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۰۶:۵۵ بعد از ظهر
فرکانس‌های مغزی

هر انسانی چهر نوع فرکانس مغزی داره: ۱. بتا که همون حالت بیداری کامله و ضمیر ناخودآگاه ما توش فعاله. ۲.آلفا - خلسه - ترنس. ۳.تتا - امواج تله‌پاتی - شهود - روشن‌بینی. ۴.دلتا (خواب عمیق که توش رویا میبینیم). بتا حالت بیداری کامله (همین حالتی که الان توش هستیم). درست قبل از خواب، حالتی بین خواب و بیداری پیش میاد که بهش میگن آلفا. بعد که می‌خوابیم و خواب می‌بینیم به حالت دلتا می‌ریم و بعد دوباره بیدار می‌شیم یعنی دوباره بتا شروع میشه.

پروین اربابی
پنجشنبه ۳۱ام خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۵۰:۰۳ بعد از ظهر
اطلس بدن انسان

دستگاه استخوان بندی بدن انسان از ۲۰۶ تا استخوان تشکیل شده. این استخوان‌ها به بدن شکل دادن و از یه سری اندام آسیب‌پذیر محافظت میکنن. مغز استخوان نقش تولید سلول‌های خونی رو بر عهده داره.قلب موتور تپنده دستگاه گردش خونه و سلول‌های بدنمون به کمک قلب اکسیژن و مواد غذایی رو از خون دریافت میکنن. قلب در هر دقیقه ۴.۷ لیتر خون رو در همه اندام‌های بدن به گردش درمیاره. دستگاه عصبی پیچیده‌ترین دستگاه بدنه. این دستگاه بدن مثل یک کامپیوتر خیلی قدرتمند میمونه که به ما قدرت اندیشه و حافظه داده و بهمون شخصیت بخشیده. شبکه پیچیده دستگاه عصبی از میلیاردها سلول عصبی تشکیل شده که سرمنشاشون مغز و نخاع‌ست. این سلول‌ها به کمک پیام‌رسان‌های شیمیایی، پیام‌های عصبی رو به همه نقاط بدن انتقال میدن و حواس پنجگانه رو تشکیل دادن: لامسه، چشایی، بویایی، شنوایی و بینایی.

پروین اربابی
یکشنبه ۳ام تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۱۰:۱۴ قبل از ظهر
اثر مرکب

اثر مرکب، اصل درو کردن پاداش‌های بزرگ از طریق مجموعه انتخاب‌های کوچک هوشمندانه‌ست. برای ایجاد تغییر و کسب موفقیت لازم نیست که گام‌های بزرگ برداریم بلکه گام‌های کوچک و به ظاهر کم اهمیت، وقتی به صورت مداوم و طی زمان اتفاق بیفتند، تغییرات بسیار بزرگ ایجاد می‌کنند. انتخاب‌های کوچک و هوشمندانه + ثابت قدمی = تغییرات بنیادی. ثبات قدم، تنها کلید موفقیت است. درک اثر مرکب، ما را از انتظار کسب «نتایج سریع» رها می‌کند.

پروین اربابی
یکشنبه ۳ام تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۲۰:۱۱ بعد از ظهر
اثر مرکب

هر تصمیمی هرچند بی‌اهمت و ناچیز، مسیر زندگی ما را تغییر می‌دهد. ما به تنهایی مسئول کاری که می‌کنیم، کاری که نمی‌کنیم و حتی واکنش در برابر رخدادی که برایمان اتفاق افتاده است هستیم. فرمول کامل خوش‌شانسی: آمادگی (پیشرفت شخصی) + نگرش‌ها (اعتقادات/طرزتفکر) + فرصت (چیزهای خوبی که در مسیر ما قرار می‌گیرند) + عمل (کاری در خصوص انجام آنها) = شانس.

پروین اربابی
دوشنبه ۴ام تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۱۴:۵۰ بعد از ظهر
آیین زندگی (دیل کارنگی)

وظیفه اساسی ما این نیست که نگران چیزی‌های موهوم در آینده‌ای دور و ناشناخته باشیم، بلکه وظیفه ما این است که همه تلاش خود را صرف استفاده از امکاناتی کنیم که در دسترس ما قرار دارند. برای آدم عاقل هر روز آغاز یک زندگی تازه است. به راستی چقدر دیر درمی‌یابیم که زندگی همان دقایق، ساعات و روزهایی است که آرزوی گذشتن آنها را داشتیم.

پروین اربابی
سه شنبه ۵ام تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۵:۵۰ بعد از ظهر
آیین زندگی (دیل کارنگی)

افلاطون در جایی گفته‌است بزرگترین اشتباهی که پزشکان مرتکب می‌شوند این است که آن‌ها سعی دارند جسم را معالجه کنند و کاری به معالجه روح ندارند در حالی‌که روح و جسم یکی هستند و نباید آن‌ها را به‌طور جداگانه از یکدیگر تحت درمان قرار داد. از این گفته افلاطون قرن‌ها می‌گذرد ولی محققان روان‌درمانی به تازگی به این حقیقت دست یافته‌اند که روح و جسم بیمار را باید به موازات یکدیگر درمان کرد. بر همین اساس امروزه رشته جدیدی در علم پزشکی با نام سایکوسماتیک به وجود آمده است که هدف آن درمان جسم و روان آدمی به طور همزمان است.

پروین اربابی
پنجشنبه ۷ام تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۴۴:۰۶ بعد از ظهر
نمایشنامه مرگ فروشنده (آرتور میلر)

نمایش فاجعه‌ی زندگی مردی است که به گفته‌ی نویسنده «بر نیروهای زندگی نظارت و اختیاری ندارد.» داستان تأملی بر زندگی انسان‌هایی است که تنها وقتی مطرح هستند که سود می‌رسانند و سپس در خلاء رها می‌شوند. خانه‌ی او در حصار دیوارهای بلند آسمان‌خراش‌ها به زندانی می‌ماند که زندگی در آن جریان ندارد. ولی او به رغم از دست دادن تکیه‌گاه مادی زندگیش می‌کوشد ثابت کند که وجود دارد و زندگی می‌کند. او به خاطراتش متوسل می‌شود و سعی میکند با مرور گذشته به چراهای زندگی‌اش پی ببرد. ولی بیشتر به رویا فرو می‌رود و بیهوده به دیگران دل می‌بندد. تضاد میان واقعیت و آرزوهای او بسیار است. تضادها به روشنی در صحنه‌های مختلف نمایش‌نامه نشان داده می‌شود.

پروین اربابی
جمعه ۸ام تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۲۶:۲۵ بعد از ظهر
کتاب قدرت عادت: چرایی کارهایی که انجام می دهیم؛ در زندگی و کسب و کار

در این کتاب گزارشگر نیویورک تایمز Charles Duhigg برای ما اکتشافات علمی ارائه می‌دهد که توضیح می‌دهند چرا عادت‌ها وجود دارند و چگونه می‌توانند تغییر داده شوند. Duhigg به تمام نظرات جدید در مورد طبیعت انسان و پتانسیل تغییر آن می‌پردازد. در طول راه ما یاد می‌گیریم که چرا برخی از مردم و شرکت‌ها در تلاش برای تغییر هستند، در حالی که با وجود سال‌ها تلاش، دیگران به نظر می‌رسد که یک شبه خود را بازسازی می‌کنند. ما به آزمایشگاه‌هایی سر خواهیم زد که دانشمندان علوم اعصاب بررسی می‌کنند که عادت‌ها چگونه کار می‌کنند و دقیقاً در کجای مغز هستند. ما کشف خواهیم کرد که چگونه عادت‌های درست عامل موفقیت شناگر المپیک مایکل فلپس، مدیر عامل شرکت استارباکس هوارد شولتز و قهرمان حقوق مدنی مارتین لوتر کینگ بودند.

پروین اربابی
یکشنبه ۱۰ام تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۲۳:۵۹ بعد از ظهر
زمانی که یک اثر هنری بودم

زشتی کاری جز پیشرفت نمی‌تواند بکند. همیشه غافلگیر می‌کند. به همان اندازه که وقت خاموشی‌اش می‌بازد، وقت خوش‌مشربی‌اش خوب عمل می‌کند: جسورانه‌تر، چابک‌تر، عاشق‌تر، متملقانه‌تر، مست‌تر و در یک کلمه، مؤثرتر عمل می‌کند. زشتی‌ها، معشوق‌های دلپذیری هستند. همیشه در عشق پیروزند... ...زیبایی، لعنتی است که جز کاهلی و رخوت به‌بار نمی‌آورد. و زشتی، برکتی که باعث استثنائات می‌شود و می‌تواند سرنوشت یک زندگی را شکوهمندانه رقم بزند. (ص۳۳) جوان که بودم، می‌خواستم که زیبایی در من باشد. احساس بدبختی می‌کردم. حالا پذیرفته‌ام و دریافته‌ام که زیبایی همه‌جا هست. همه‌جا دور و بر من. (ص۲۳۹)

پروین اربابی
دوشنبه ۱۱ام تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۵۹:۴۱ قبل از ظهر
کتاب آتش بدن دود (نادر ابراهیمی)

عشق در لحظه پدید می آید، دوست داشتن در امتداد زمان. این اساسی ترین تفاوت میان عشق و دوست داشتن است. عشق معیارها را درهم می ریزد، دوست داشتن بر پایه معیارها بنا می شود. عشق ناگهان و ناخواسته شعله می کشد، دوست داشتن از شناختن و خواستن سرچشمه می گیرد. عشق قانون نمی شناسد، دوست داشتن اوج احترام به مجموعه ای از قوانین عاطفی ست. عشق فوران می کند – چون آتشفشان و شره می کند – چون آبشاری عظیم، دوست داشتن، جاری می شود – چون رودخانه ای بر بستری با شیب نرم. عشق ویران کردن خویش است، دوست داشتن، ساختنی عظیم.

مدال های پروین اربابی

ثبتید!ممنونیم ازینکه نظر دادید!

چه چیزی باعث بهتر شدن ما میشود؟