سمیه سادات

تهران , ري
خرداد ماهی
۳۷٪
۱۰۰٪
۴۵٪
۵۰٪

در جاذبه شخصیت ها قرار نگیرید

۲۱۷۰

۴

۲

۰

خلاصه مطالعه های سمیه سادات

سمیه سادات
چهارشنبه ۲۵ام مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۴:۴۸ قبل از ظهر
منبع
تاریخی و مذهبی

خط مشی زندگی هر امام جداگانه و با اهداف منحصر به فرد نبود. یکسان بودن هدف ایشان به صورتی بوده که میتوان گفت یک انسان ۲۵۰ سال زندگی کرده و در مواضع متفاوت با توجه به هدف واحدی که داشته تصمیمات متفاوتی گرفته. هدف واحد این انسان ۲۵۰ ساله که از امامت حضرت علی علیه السلام آغاز و تا زمان غیبت صغری ادامه پیداکرده مبارزه سیاسی بوده به جهت تشکیل حکومت اسلامی. یعنی آموزش های علمی دینی اخلاقی و ... که هر امامی به آن میپرداختند همه در راستای مبارزه سیاسی بوده. تا حکومت واحد اسلامی تشکیل دهند. نه حکومتی که نام اسلام را دارد اما در باطن مانند فرعون و سایر طاغوتیان است.

سمیه سادات
جمعه ۲۷ام مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۸:۲۹ قبل از ظهر
تاریخی و مذهبی

تمام زندگی ائمه یک مبارزه سیاسی بوده. بارز ترین فعالیت ایشان تبلیغات دینی بوده. در زمان حاکمیت بنی عباس و بنی امیه افراد مزدور پول میگرفتند تا احادیث جعلی درست کنند که به نفع خلفای ظالم باشد. ائمه با تبیین احکام صحیح به مخالفت و مبارزه با احکام جعلی میپرداختند. یا اینکه مساله امامت و حکومت اسلامی را مطرح میکردند. و ویژگی های امام حکومت اسلامی را تبیین میکردند. مهمترین فعالیت سیاسی که ائمه انجام دادند از زمان امام حسن مجتبی آغاز شد و آن تلاش برای تشکیل یک حکومت اسلامی بود.

سمیه سادات
شنبه ۲۸ام مهر ۱۳۹۷ ۰۵:۴۸:۴۶ بعد از ظهر
تاریخی و مذهبی

پیامبر قبل از بعثت انسان خوب و درست کاری بودند. در جوانی تجارت میکرد و ثروت زیادی داشت و آنها را به نیازمندان انفاق میکرد. با مشاهده آیات الهی ایمانش به خدا قوی و قوی تر میشد و اخلاق او هر روز بهتر میشد. تا جایی که در چهل سالگی که به کماب رسید درهای آسمان به رویش باز شد و فرشتگان را میدید و صدایشان را میشنید. تا اینکه یک روز جبرئیل بر او نازل شد و بعثت آغاز شد. روش پیامبر چه در تربیت اشخاص و چه در تشکیل حکومت اسلامی سیاسی بود. و حکومت اسلامی روی ستون های قوی شروع به شکل گیری کرد که پیامبر اسلام با دست خودش آنها را ایجاد کرده بود. همان اولین افرادی که به اسلام ایمان آوردند.

سمیه سادات
یکشنبه ۲۹ام مهر ۱۳۹۷ ۰۶:۳۵:۱۱ بعد از ظهر
تاریخی و مذهبی

تشکیل حکومت الهی هدف پیامبران پیشین هم بوده است. پیغمبر در ده سال آخر عمر خود با شکوه ترین حکوت دنیا را پیاده کردند تا الگویی برای همه انسان ها و معیار سنجش حکومت ها شود. این حکومت هم به زیر ساخت های فکری و عقیدتی و هم به زیربناهای انسانی احتیاج داشت که آن را در ۱۳ سال اول بعثت انجام دادند.حکومت اسلامی پیامبر هفت شاخص اساسی داشت. اول ایمان و معنویت دوم قسط و عدل سوم علم و معرفت چهارم صفا و اخوت پنجم صلاح اخلاقی و رفتاری ششم اقتدار و عزت هفتم کار و حرکت و پیشرفت دائمی

سمیه سادات
یکشنبه ۲۹ام مهر ۱۳۹۷ ۰۶:۳۵:۱۸ بعد از ظهر
خاطرات سفیر

خاطرات دختر ایرانی که دانشجوی طراحی در دانشگاه انسم در فرانسه بود و به دلیل ایرانی بودن و مسلمان بودن و شیعه بودن و محجبه بودن با وقایع و مباحثات زیادی دست و پنجه نرم کرد. حتی ابتدا از انسم پاریس به دلیل حجاب اخراج شد. او در طی زندگی در خوابگاه تلنگر های اعتقادی و اخلاقی به افراد زیادی زد و باعث تحول آنها شد. او سفیر ایران بود چون پاسخگو همه نقاط ضعف و قوت ایران بود. انگار او مسئول همه شرایط و وقایع و رفتار کشور و هم دین هایش بود.

سمیه سادات
سه شنبه ۱ام آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۰۴:۰۳ بعد از ظهر
تاریخی و مذهبی

وجود پیامبر و اخلاق و رفتار و منش ایشان در دلها انقلاب ایجاد کرد و این تحول از مرزهای مدینه خارج شد و مکه را تسخیر کرد و یک به یک به شهر ها و کشورهای دیگر رسید و دو امپراظوری بزرگ دنیا یعنی ایران و روم جزو نظام و کشور اسلامی شدند. او کار را از لحظه ورود خود به مدینه شروع کرد. شتر ایشان محل سکومت پیامبر را نزد فقیر ترین فرد مدینه انتخاب کرد که این پیام زیادی دارد. کنار منزل آن مرد فقر زمینی برای یتیمان بود. پیامبر آن زمین را خرید و در آنجا مسجد ساختند. یعنی محل تجمع و تفکر و فرهنگ و ... پیامبر برای ساخت مسجد از همان ابتدا خودش وارد عمل شد و در کنار سایرین شروع به ساخت کرد.

مدال های سمیه سادات

دوستان سمیه سادات (۲)

ثبتید!ممنونیم ازینکه نظر دادید!

چه چیزی باعث بهتر شدن ما میشود؟