Saghi Heravi

تهران , تهران
اردیبهشت ماهی
۲۴٪
۱٪
۱٪
۲٪

آنچه بدست می آید با خنده پایدار نمی ماند وآنچه از دست میرود با اشک جبران نمیشود .

۴۹۰۳

۸

۸

۱۴

خلاصه مطالعه های Saghi Heravi

ساقی.هروی
پنجشنبه ۲ام اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۳۶:۰۴ بعد از ظهر
پرورش گیاهان آپارتمانی

حضور گیاهان در خانه، انرژی زیادی با خود به همراه دارد و زمانی که با عشق از آنها نگهداری شود، شادابی بیشتری خواهند داشت. گیاهان نیازهای متفاوتی دارند که با توجه به این نکات میتوان خانه ای سبز داشت که با توجه به نقشه ی منزل و میزان نور میتوان گیاه مناسب را انتخاب و پرورش داد . مثل پتوس . سانسوریا . هویا . برگ انجیری . برگ بیدی . شمعدانی ...

ساقی.هروی
جمعه ۳ام اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۴۱:۵۸ بعد از ظهر
نگهداری و تکثیر از فیکوس الاستیکا

فیکوس الاستیکا: سایه را تا حدودی تحمل می کند اما محیط پرنور را ترجیح می دهد و باید از تابش مستقیم آفتاب دور نگه داشته شود. نور شدید باعث رنگ پریدگی برگ ها می شود. نور کم و ناکافی هم یکی ازدلایل ریزش برگ های فیکوس است. تکثیر فیکوس : در اواخر بهار یا اوایل تابستان از ساقه ها قلمه تهیه کنید، طول مناسب برای قلمه حدود 15 سانتی متر است، هر قلمه باید حداقل یک برگ داشته باشد، در صورت زیاد بودن تعداد برگ ها آن ها را حذف کنید. بعد از تهیه ی قلمه شیره ای از آن خارج می شود که برای خروج آن نیم ساعت در آب قرار بدهید. قلمه را در بستری از خاک برگ و شن یا پرلیت و کوکوپیت یا هر ترکیب سبک دیگری قرار بدهید و در دمای 25-27 درجه نگهداری کنید.

ساقی.هروی
شنبه ۴ام اسفند ۱۳۹۷ ۰۲:۵۶:۴۰ بعد از ظهر
تفاوت بین کلسترول خوب (HDL)‌ و کلسترول بد (LDL) چیست؟

تفاوت بین کلسترول خوب (HDL)‌ و کلسترول بد (LDL) چیست؟ ممکن است خوردن کلسترول را برای بقیه‌ی عمرتان کنار بگذارید و باز هم کلسترول خونتان بالا باشد. اما چطور چنین می‌شود؟ تفاوت بین کلسترول خوب (HDL)‌ و کلسترول بد (LDL) در واقع تمام سلول‌های بدن می‌توانند کلسترول بسازند. البته این خوب است، زیرا همه‌ی سلول‌ها برای حفظ غشاء سلولی نیاز به کلسترول دارند.بدن به طور خودکار میزان کلسترول سلول‌ها را می‌سنجد و اگر حس کند که کلسترول کافی نیست، آن را تولید می‌کند.کلسترول یکی از اجزای اصلی در تولید ویتامین D و دیگر مواد مفید مانند استروژن و تستوسترون است.اما حتی در صورتیکه که سلول‌ها کلسترول تولید کنند باز هم بعضی از سلول‌ها به کلسترول اضافی نیاز دارند و اینجاست که کبد وارد صحنه می‌شود.بدن و بطور خاص کبد، حدود ۷۵ درصد کلسترول موجود در بدن را می‌سازد؛ و مقدار جزئی باقیمانده از طریق روده‌ ها جذب می‌شود.این کلسترول بیرونی از پروتئین حیوانی و لبنیات تأمین می‌شود.

Saghi Heravi
یکشنبه ۵ام اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۱۰:۴۱ بعد از ظهر
فراموشی فرانتوتمپورال

فراموشی فرانتوتمپورال نوعی از فراموشی زودرس است که معمولا در اواخر 40 سالگی ظاهر می‌شود. افراد مبتلا به این نوع از فراموشی، نورون‌های "اسپیندل"(spindle) لوب‌های پیشانی یا گیجگاهی را از دست می‌دهند. "مویرین آیریش"(Muireann Irish)، استادیار دانشگاه سیدنی گفت: افراد مبتلا به فراموشی فرانتوتمپورال، در فکر کردن بسیار سخت‌گیر هستند. افکار پوچ، فکر کردن در مورد گذشته و برنامه‌ریزی در مورد آینده، بخش قابل توجهی از افکار روزانه را اشغال می‌کنند. پژوهش جدید "دانشگاه سیدنی"(USYD) استرالیا نشان می‌دهد بیماران مبتلا به نوع خاصی از فراموشی زودرس، توانایی داشتن این افکار را به طور کامل از دست می‌دهند و دائما در یک زمان حبس می‌شوند.

Saghi Heravi
دوشنبه ۶ام اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۲۶:۵۱ بعد از ظهر
خاصیت دعا

دعا دو خاصیت دارد: 1- تو را به اندازه ای که مضطرّ و متوجه می شوی، به خواسته هایت می رساند و به تو می دهند. 2- دعا می کنی به خاطر این که عبودیت و وابستگی و تعلّقت را اثبات کرده باشی و برایت مهم نیست که می دهند یا نه، برآورده می کنند یا خیر. و حتّی منتظر اجابت هم نیستی که حقیقت عبادت و بندگی دعاست؛ حافظ کار تو دعا کردن است و بس در قید این مباش که نشنید یا شنید. در این نالیدن است که ارتباط پیدا می کنی و از مکر شیطان است که نکند صدا را نمی شنود تا زمزمه ی تو را خاموش کند.در روایت آمده که یکی از اسامی قیامت یوم الحسرة می باشد. حتّی حسرت برای مؤمنین. این گام ها را باید محکم کرد تا آن جایی که جوابی نیامد، رنج نیافتن را نداشته باشیم و این ها را جز موجودی خودمان حساب کنیم.آن قدر لطیف و خبیر و عزیز است که به آن هایی که آمدند و نرسیدند دو مزد می دهد، یکی مزد و اجر حرکتشان و دیگری مزد محرومیتشان.نکته ی دیگر اینکه توقّع را باید کنار گذاشت و صبوری کرد .

Saghi Heravi
سه شنبه ۷ام اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۳۹:۴۶ بعد از ظهر
گیاهخواری چگونه بدن را تغییر می‌دهد؟

وگانیسم یا گیاهخواری مطلق نوعی رژیم غذایی است که گوشت و محصولات لبنی را حذف کرده و قرار گرفتن زیاد در معرض آفتاب را توصیه می‌کند. انگیزه روی آوردن افراد مختلف به این نوع رژیم غذایی که از سال ۲۰۰۸ تنها در انگلیس رشد ۳۵۰ درصدی داشته، گوناگون بوده و شامل نگرانی‌ها در مورد رفاه حیوانات، محیط زیست و دلایل مذهبی می‌شود. با این حال افراد بسیاری به دنبال یک رژیم غذایی سالم‌تر هستند. تحقیقات نشان می‌دهد در صورتی که رژیم غذایی وگانیسم به درستی برنامه ریزی شود می‌تواند مزایای بسیاری برای سلامتی داشته باشد. این رژیم به ویژه در بدن افرادی که بیشتر عمر خود را از برنامه غذایی سرشار از گوشت و لبنیات پیروی کرده‌اند، می‌تواند منجر به تغییرات قابل توجهی شود.

Saghi Heravi
چهارشنبه ۸ام اسفند ۱۳۹۷ ۰۲:۴۷:۳۲ بعد از ظهر
کبد چرب

“کبد چرب” (fatty liver) مشکلی است که با اشتباهات غذایی ایجاد می شود و متاسفانه 40 درصد از مردم ایران مبتلا به آن هستند و عوارض شدیدی برای اعضای بدن ایجاد می کند.در این بخش از نمناک با علائم ، انواع ، علت و درمان کبد چرب آشنا خواهید شد.کبد چرب کبد چرب چیست؟ علت کبد چرب از علت تا درمان کبد چرب کبد (Liver) دومین عضو بزرگ در بدن انسان است و مسئول به اصطلاح رد کردن تمام مواد غذایی و نوشیدنی مصرف شده از صافی است که این بدان معناست که کبد فاکتورهای مضرر مواد غذایی را گرفته و آنها را به صورتی بدون ضرر وارد سیستم های دیگر بدن می کند.

Saghi Heravi
چهارشنبه ۱۵ام اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۰۰:۳۱ بعد از ظهر
منبع
هنر پته دوزی

به هنر پته دوزی علاقمند شدم و سعی کردم با بررسی اندکی ریشه ی این هنر و با بررسی حتی به نقطه ی یادگیری بصورت مجازی شدم . با تیتر زدن در گوگل به لینک فوق سر زدم و استفاده بردم . آموزشهای این هنر با بیان ساده و خوب به مخاطب کمک میکند تا اندک اندک پیشرفت کند .

مدال های Saghi Heravi

دوستان Saghi Heravi (۸)

ثبتید!ممنونیم ازینکه نظر دادید!

چه چیزی باعث بهتر شدن ما میشود؟