یاور مشیرفر

تهران , تهران
فروردین ماهی
۵۷٪
۱۰۰٪
۵۵٪
۳۴٪

مردی که می‌خندد

۵۰۱۰

۸

۱

۰

خلاصه مطالعه های یاور مشیرفر

یاور مشیرفر
سه شنبه ۱۲ام شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۲۱:۲۵ بعد از ظهر
connectivity

جهان ما به سرعت در حال افزایش ارتباط است. در واقع این مدل ارتباط به معنای ارتباط عمیق انسانی در بخش‌های مختلف جهان است. برای مثال دانشگاه‌های کره جنوبی با صدها مرکز آموزشی، تجاری و صنعتی در آمریکا مرتبط هستند. هر چقدر قدرت Connectivity در یک صنعت، کشور یا جامعه بیشتر شود، آن جامعه شانس بیشتری برای رسیدن به توسعه دارد. در واقع توسعه بیشتر از واردات نیازمند جوشش از درون و در واقع جوشش از نیازهاست و Connectivity چون ما را در معرض و جریان تجربیات جهانی قرار می‌‎دهد، همواره در این مورد باعث ایجاد و جوشش نیازها از درون سیستم می‌شود.

یاور مشیرفر
پنجشنبه ۱۴ام شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۰۸:۳۳ بعد از ظهر
پیچیدگی

در این فصل تئوری پیچیدگی از دیدگاه فلسفه ریاضی مطرح شده بود.‌بحث از مکانیک آماری بولتزمن شروع شد و بعدش به آلم تورینگ رسید. اینکه یک قضیه صحیح است، اما ناتمام و اینکه قضیه‌ای صحیح نیست اما تمام است و بحث سیستم کلان و سیستم خرد یا یک مثال بسیار خوب از ملانی میچل تشریح شده بود.

یاور مشیرفر
شنبه ۱۶ام شهریور ۱۳۹۸ ۰۴:۳۰:۱۴ قبل از ظهر
مرگ مدیریت مدرن

نوشته جان اون. مشخصا در مورد گیرکردن ما در تئوری‌های مدیریتی و کیس‌هایی صحبت شده که قابلیت تعمیم عمومی به همه سازمان‌ها و همه رده‌ها رو ندارند، اما ما قاعدتا اصرار داریم که دارند. ما اصرار داریم که هر روش مدیریتی اعم از فورد، گروه زیراکس یا بیک رو مستقیما وصل کنیم به ایران خودرو، یا کاله. یادمون میره که زمین بازی استراتژی همیشه «اقتصاد» بوده و هست.

یاور مشیرفر
دوشنبه ۱۸ام شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۴۶:۴۳ قبل از ظهر
پوست در بازی

پوست در بازی تقریبا میشه گفت آخرین کتابیه که از نسیم طالب ترجمه شده. در ادامه سری Incerto نسیم طالب تأکید میکنه که چرا یه سری از قوانین در جهان هستند که به عدم تقارن‌ها منجر شدند. چرا اقلیت سه درصدی که «پوست در بازی» دارند قادرند جهان را تحت کنترل افکارشون در بیارند و چرا نمیشه همیشه به توزیع نرمال و یا توزیع Gaussian اعتماد کرد.

یاور مشیرفر
سه شنبه ۱۹ام شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۵۲:۱۹ قبل از ظهر
پوست در بازی

چرا سیستم‌ها با حذف کردن یاد می‌گیرند؟ Via negative به چه معناست؟ سیستم‌های پیچیده بی‌رحم هستند. تکامل از طریق حذف موجودات ناسازگار می‌تواند گونه‌های سازگار بیافریند. قبرستان‌ها پر از رانندگان «بد» است تا سیستم رانندگی بتواند میان راننده خوب و بد فرق بگذارد. مثلث برمودا پر از خلبانان بد است تا سیستم خلبانی یاد بگیرد خلبانان بهتری پرورش دهد. به طور کلی هیچ سیستمی در زمین با positiva یاد نگرفته است. سیستم همیشه حذف می‌کند. بنابراین اگر جایی حذف می‌شویم، شاید بهترین فرصت برای یادگیری ما بوده باشد.

یاور مشیرفر
چهارشنبه ۲۰ام شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۴۶:۵۶ بعد از ظهر
پوست در بازی

وقتی کسی رو به عنوان مشاور انتخاب می‌کنیم باید حتما دقت کنیم که مشاورمون «پاش» گیر باشه. یعنی چی؟ یعنی خودش هم سود و زیان داشته باشه. در غیر این صورت ریسک رو نادیده می‌گیره و حسابش نمی‌کنه و موقع توصیه کردن ممکنه بیچاره‌تون کنه. یعنی کسی رو انتخاب کنید که «پاش گیر باشه»

یاور مشیرفر
جمعه ۲۲ام شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۲۰:۴۴ قبل از ظهر
پوست در بازی

سیستم ها از طریق حذف کردن یاد می‌گیرند. یعنی چه؟ یعنی «آنچه برای دیگران نمی‌پسندی، برای خودت هم نپسند» بیشتر از «هر چه برای خودت می‌پسندی برای دیگران هم بپسند» کاربرد دارد. به زبان عامیانه «چرند نگو تا چرند نشنوی» یعنی اگر ریسک را نمی‌بینی، دلیلی ندارد که سیستم هم ریسک را نبیند. یعنی اگر تو حقیقت را کتمان می‌کنی، دلیلی ندارد که حقیقت هم خودش را کتمان کند.

یاور مشیرفر
جمعه ۲۲ام شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۲۸:۱۶ بعد از ظهر
statistical consequences of fat tails

شق دوم بحث : The Misbehaviour of the Market از Mandlebroit ???? فرض: شما یک قایق ماهیگیری دارید. در طول سی سال گذشته، شما هر روز به ماهیگیری مشغول بوده‌اید. در این سی سال حتی یک بار هم اسیر طوفان نشده‌اید. در واقع در 96 درصد موارد، شما همواره هیچ نیازی به «قایق نجات» نداشته‌اید. اما ممکن است روزی در سی و یکمین سال فعالیت‌تان در حرفه ماهیگیری به «دریا» بروید، قایق نجات همراهتان نباشد، طوفان‌زده شوید و در نهایت «غرق» شوید. این 4 درصد خطر، تمام آن احتمال 96 درصدی را «یکجا» خنثی می‌کند. در واقع هیچ تضمینی برای نجات شما از وقایع 4 درصدی، با احتساب تجربه سی ساله‌تان وجود ندارد.

یاور مشیرفر
شنبه ۲۳ام شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۳۸:۳۷ بعد از ظهر
پوست در بازی

اگه قراره کسی رو استخدام کنیم که از طریق توصیه‌هاش نون میخوره، باید حتما واسه تصمیمات اشتباهش جریمه در نظر بگیریم. وگرنه یارو ممکنه کلا ما رو به فنا بده. اصطلاحا یارو باید پوست در بازی داشته باشه. باید پای خودش هم گیر باشه واسه دیدن نتایج تصمیمش. این‌طوری ایراد تصمیماتش حداقلی میشه.

یاور مشیرفر
یکشنبه ۲۴ام شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۳۶:۰۳ بعد از ظهر
سختی کارهای سخت

سختی کارهای سخت، از بن هاروویتز، بیشتر از کتاب خاطره است. خاطراتی که از جنبه کسب و کاری اهمیت دارند، و البته تجارب خوبی هستند. تجربه ای که حداقل از ۱۹۹۹ تا واقعه ترکیدن بوم دات کام، تا به امروز ثبت شده اند. مفیدترین بخش این کتاب برای من بخش منابع انسانی و فصل سوم آن بود.

یاور مشیرفر
دوشنبه ۲۵ام شهریور ۱۳۹۸ ۰۳:۱۴:۲۳ بعد از ظهر
پوست در بازی

انسان‌ها فقط زمانی با همدیگه زندگی مسالمت‌آمیز دارند که توی یه جامعه با کامیونیتی‌های مشخص قرارشون بدیم. یعنی به جای مرزبندی، اجازه بدیم همسایه بشن. ایده احمقانه زبان ملی و ... فقط گسست جوامع رو به دنبال داشته. چیزی که ماها به سختی حالیمونه. یه جورایی حماقت پایان نداره.

یاور مشیرفر
سه شنبه ۲۶ام شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۴۶:۴۶ بعد از ظهر
Better Angles of Nature

خشونت در دنیای ما رو به کاهشه، یعنی اگر نسبت خشونت در دنیای قدیم، نرخ بالایی داشت، الان بیبار کمتر شده‌ مثال های خیلی زیادی از دوران باستان و انجیل و تورات و داستان‌های باستانی میزنه. جایی که تجاوز به اطرافیان و قتل و کشتار، یکی از عادی‌ترین موارد بوده است.

مدال های یاور مشیرفر

دوستان یاور مشیرفر (۱)

ثبتید!ممنونیم ازینکه نظر دادید!

چه چیزی باعث بهتر شدن ما میشود؟