مجتبی

تهران , تهران
تیر ماهی
۰٪
۱٪
۹۱٪
۴٪

مجتبی سیدحسینی هستم، کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار؛ موسیقی، ورزش و مطالعه از علاقه مندی های اصلی من هست. به نظرم هیچوقت برای یادگیری دیر نیست و هر کس در هر شرایطی اگر احساس میکنه دوست داره چیزی رو یاد بگیره باید شروع کنه و قدم اول رو هرچه زودتر برداره!

۷۰۹۶

۱۲

۷

۸

خلاصه مطالعه های مجتبی

مجتبی
چهارشنبه ۲۷ام اسفند ۱۳۹۹ ۰۳:۰۲:۲۷ قبل از ظهر
نو آفرینی

آدام گرانت در کتاب نو آفرینی ماجرای پس زمینه و پشت صحنه خیلی از داستانهای آشنا را بیان میکند. هدف نویسنده از بیان این داستان ها شکستن بسیاری از باورهای رایج و بعضا ریشه دار در ذهن ماست. مثلا خیلی از ما فکر میکنیم چون اولین نفر نبودیم دیگه نمیتونیم در یک بیزینس یا استارت آپ موفق بشیم یا مثلا باید حتما ریسک خیلی زیادی رو متحمل بشیم یا مثلا ویژگی خاصی باید داشته باشم. آدام گرانت در ابتدای کتاب به ما نشان میدهد که نوآفرینان موفق غالبا کار را با زیر سوال بردن پیش فرض ها و متعادل کردن سبد ریسک آغاز میکنند و در ادامه کتاب به نحوه کاهش شکاف میان بینش درونی و اقدام عملی می پردازد.

مجتبی
چهارشنبه ۲۷ام اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۵۶:۵۷ بعد از ظهر
منبع
راه و رستم مربیگری

در این کتاب مایکل بانگی استانیر اعتقاد دارد که توان یک مربی به مطرح کردن پرسش های قدرتمند است. هفت پرسش کلیدی و ساده را بیان میکند که با تمرین کردن آنها و تبدیل کردن آنها به عادت روزانه می توانیم به قدرت مربیگری خودمان افزوده و از خیلی از کج فهمی ها و وقت تلف شدن ها جلوگیری کنیم. برای هر فصل یکی دوتا کلیپ کوتاه هم دارد که به فهم بهتر موضوع کمک میکند. یکی از پرسش های اصلی این کتاب که من خودم زیاد ازش استفاده میکنم این هست "مشکل اصلی شما الان چیست؟". مثلا وقتی همکار به شما مراجعه میکند و مشکلی دارد شما معمولا از او سوال میکنید که "مشکل چیست؟" و معمولا هم با چند موضوع متفاوت مواجه می شوید که احتمالا هیچکدام به رفع مشکل اصلی کمکی نمیکند اما وقتی سوال میکنید "مشکل اصلی شما الان چیست؟" معمولا ریشه اصلی مشکل راحت تر پیدا میشود و خیلی سریع ابهام زدایی می شود. البته من خیلی خلاصه و کوتاه توضیح دادم اما در کتاب کامل موضوع را باز میکند و به آن می پردازد. این کتاب بیشتر سرپرستان، مدیران که رهبری یا مربیگری و یا هر کسی که مراجع دارد و قرار است مربیگری کند.(کتاب از انشارات آریانا قلم هست)

مجتبی
پنجشنبه ۲۸ام اسفند ۱۳۹۹ ۰۱:۰۷:۰۰ بعد از ظهر
منبع
از نو

ساتیانادلا مدیر عامل فعلی ماکروسافت در این کتاب در مورد تجربیات خود در زمینه کسب و کار و زندگی ش می گوید. چطور توانست روح تازه و ذهنیت جدید را به سازمان القا کند. اینکه واقعا چطور توانسته است شرکتی به این بزرگی که رو به افول بود را جانی دوباره دهد و تازگی و پویایی را به آن برگرداند. رمز موفقیت ساتیا نادلا به نظرم در فلسفه شخصی او که در طول زمان در معرض تجربیات متعدد و متنوع شکل گرفته است میباشد. خودش اینطور عنوان میکند که: "من باید میان ایده های جدید و روحیه همدلی فزآینده با دیگران پیوند برقرار کنم. ایده به من هیجان میدهد و همدلی به من قدرت و تمرکز."

مجتبی
جمعه ۲۹ام اسفند ۱۳۹۹ ۰۱:۴۳:۲۵ بعد از ظهر
فکر کردن بی درنگ و با درنگ(Thinking fast and slow)- دانیل کاهنمن

دانش پژوهان علوم اجتماعی و شاید بتوان گفت بیشتر مردم، همواره پذیرای دو ایده درباره طبیعیت انسان بوده اند: اول اینکه انسان موجودی عقلانی است و دوم اینکه اگر بتوان هیجاناتی مانند ترس و خشم را کنترل کرد میتوان عاقلانه فکر کرد و منطقی تصمیم گرفت. دانیل کاهنمن و آموس تورسکی با انشتار مقاله ای این دو فرض را به چالش کشیدند. آنها با آزمایشاتی ساده اما هوشمندانه نشان دادند که ریشه بسیاری از خطاهای فکری و تصمیمی ما نه در هیجانات بلکه در دستگاه شناخت ماست. آنها شرایطی را شناسایی کردن که در آن افراد به شکل نظام مند و پیش بینی پذیری از عقلانیت فاصله میگرفتند و دست به کارها وتصمیمات غیر منطقی میزدند. پژوهش این دو دانشمند بر علوم بسیار تاثیر گذاشت اما خوب بیشترین تاثیر را علم اقتصاد گرفت طوری که شاخه ای جدید به نام اقتصاد رفتاری نیز پدیدار شد.

مجتبی
دوشنبه ۲ام فروردین ۱۴۰۰ ۰۳:۴۹:۱۲ بعد از ظهر
طراحی کسب و کاری بهتر - پاتریک وان در پیل

با خواندن این کتاب می توانیم مشتریان و نیازهایشان را بهتر بشناسیم، ارزشی را که میشود به مشتریان عرضه کرد بهتر بشناسیم و در نهایت نقطه تلاقی ارزش خلق شده با نیاز مشتریان را دقیق تر بشناسیم. همه اینها کمک میکند تا در سطوح متنوع کسب و کار با انتخاب درست و اجرای صحیح ایده های خلاقانه بیشتر نوآوری را به خدمت بگیریم.

مجتبی
دوشنبه ۲ام فروردین ۱۴۰۰ ۰۳:۴۹:۲۲ بعد از ظهر
تفکر طراحی در کسب و کار-جین لیدکا و تیم اگیلوی

تفکر طراحی یا به عبارتی به مانند طراحان اندیشیدن، رویکردی اساسا متفاوت نسبت به تفکرهای تحلیلی مرسوم است که معمولا در کسب و کار به آن اتکا می شود. هدف از به کارگیری این است که بتوان به کمک درک عمیق و بی واسطه نیازهای واقعی مشتریان و شرایط کسب و کار، راه حل هایی را توسعه داد که اقبال بیشتری برای موفقیت دارند و حتی بتوان در صورت دست نیافتن به موفقیت با حداقل ضرر دست کشید.

مجتبی
پنجشنبه ۵ام فروردین ۱۴۰۰ ۰۳:۰۹:۱۶ قبل از ظهر
مدیریت محصول چابک با اسکرام- رومن پیچلر- اسد صفری

دلیل شروع هر پروژه یا دلیل وجود هر کسب و کاری ایجاد ارزش است. اررزشی که می‌تواند پول باشد یا رضایت مشتریان و ... باشد. علت اینکه ما دست به دامن روش‌های چابک شده‌ایم،بخاطر رقابت بسیار شدید و سنگین است و اگر چابک نباشیم سریع از رقابت بیرون گذاشته خواهیم شد و با چابک شدن می‌خواهیم ارزش بیشتری نسبت به رقبا در یک زمان کوتاه‌تر تولید کنیم. اما چه کسی مسئول ارزش آفرینی در یک پروژه چابک است؟ جواب مشخص است همه سازمان پروژه، ولی شخصی که مسئولیت رهبری را بر عهده دارد کسی نیست جز مالک محصول. این کتاب کمک میکند تا نقش مالک محصول را بهتر بشناسیم و به کار ببندیم. کسانی که این کتاب را میخوانند باید با مفاهیم محصول چابک و اسکرام آشنایی نسبی داشته باشند تا از تجربیات و مطالب کتاب استفاده بهتری داشته باشند.

مجتبی
پنجشنبه ۵ام فروردین ۱۴۰۰ ۰۳:۰۹:۲۰ قبل از ظهر
هنر شفاف اندیشیدن- رولف دوبلی

رولف دوبلی در این کتاب به یکسری خطاهای شناختی انسان اشاره میکند که منانع از تفکر و تصمیم گیری منطقی میشود. این کتاب 99 فصل دارد که در هر کدام یک خطای شناختی بررسی و با مثال توضیح میدهد. به عنوان مثال در فصل 5 به خطای هزینه حدر رفته اشاره به عنوان یک خطای شناختی ما اشاره میکند. معمولا ما وقتی در رسیدن به یک هدف یک مدت هزینه میکنیم حاضر نیستم به خاطر این هزینه ای که تا الان دادیم فرایند را متوقف کنیم حتی اگر در حین مسیر متوجه شویم که مسیر اشتباه است یا هدف گذاری درستی نداشتیم. در یک سهم بورس کلی متضرر میشم چون احساس میکنم اگر سهم را نگه ندارم کلی هزینه حدر دادم یا در یک رشته که دوست ندارم عمرم رو تلف میکنم چون هر چی میگذره احساس میکنم هزینه بیشتری از دست دادم و باید حتما نتیجه بگیرم.

مدال های مجتبی

دوستان مجتبی (۷)

ثبتید!ممنونیم ازینکه نظر دادید!
چه چیزی باعث بهتر شدن ما میشود؟