شما درخت نيستيد!اگر از جاي فعلي خودت راضي نيستي حركت كن، تو كه درخت نيستي!
عده اي ميگن مهاجرت يك راه شجاعانه برای غلبه بر مشکلات و زندگی بهتر هستش، زماني كه ميبيني شرايط حال حاضر راضيت نميكنه؛ اما اين تصميم علاوه بر ايجاد يكسري فرصت با خودش چالش هايي رو هم به همراه داره.
ممكنه اين روزا به خاطر فشارهاي فرهنگي، اقتصادي و حتي بحث جهاني شدن فكر مهاجرت از ذهن خيلي از ما عبور كرده باشه اما سوال اينجاست كه اين افكار بخاطر به دست آوردن فرصت هاي جديده يا فرار از چالش هاي موجود؟
در بحث اين هفته ميلوژي مي خوايم در مورد مهاجرت با هم صحبت كنيم. تجربه شما از مهاجرت اطرافيان و يا حتي خودتون بيشتر نشون دهنده حركت به سمت فرصت هاست يا فرار از تهديدها؟

نظرات کابران میلوژی


مریم ناصری
پنجشنبه ۲۷ام آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۴۴:۵۱ بعد از ظهر

من خودم چند ساله دارم کار میکنم که از ایران برم اما متاسفانه اینقد روز به روز همه چی بدتر میشه و دلار گرون تر میشه هنوز شرایط رفتن برام مهیا نشده

abtin taj
پنجشنبه ۲۷ام آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۴۷:۳۸ بعد از ظهر

مهاجرت در کنار خوبی هایی که داری بزرگترین بدیش اینه که باید وطنتو ترک کنی، این خیلی سخته و غم انگیزه که آدم همه خاطراتش، همه اعضای خانواده اش، همه تعلقاتی که داره رو رها کنه و بره ی جایی زندگی کنه هیچی ازشون نمیدونه نه آداب و رسوم نه فرهنگ و نه هیچی دیگه

hajar mm
پنجشنبه ۲۷ام آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۵۱:۳۱ بعد از ظهر

من به شخصه آدم چالش پذیری هستم و همیشه تو زندگیم برای خودم چالش بوجود میارم،برای من مهاجرت یعنی چالش جدید برای رسیدن به موقعیتی جدید،آدم ضعیفی نیستم یعنی از سختی فرار نمیکنم،بااذیتش دارم به رشد بیشتر میرسم،ولی محتاط هم هستم که بی گدار به آب نزنم

hajar mm
پنجشنبه ۲۷ام آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۵۳:۰۲ بعد از ظهر
در جواب به abtin taj : مهاجرت در کنار خوبی هایی که داری بزرگترین بدیش اینه که باید وطنتو ترک کنی، ...

باید تمام جوانب رو بررسی کنیم،بی گدار به آب زدن در هیچ چیزی خوب نیست

حجت قادری
پنجشنبه ۲۷ام آذر ۱۳۹۹ ۰۲:۰۵:۲۷ بعد از ظهر

خدا هم تو این آیه «إِنَّ الَّذِینَ تَوَفَّاهُمُ المَلائِكَةُ ظَالِمِی أَنفُسِهِم قَالُوا فِیمَ كُنتُم قَالُوا كُنَّا مُستَضعَفِینَ فِی الأرضِ قَالُوا أَلَم تَكُن أَرضُ اللهِ وَاسِعَةً فَتُهَاجِرُوا فِیهَا فَأُولَئِكَ مَأْوَاهُم جَهَنَّمُ وَسَاءَت مَصِیرًا» گفتن که اگر جایی که هستین داره بهتون ظلم میشه میتونین مهاجرت کنین.

هورا
پنجشنبه ۲۷ام آذر ۱۳۹۹ ۰۲:۰۶:۲۱ بعد از ظهر
حدیث باقریان
پنجشنبه ۲۷ام آذر ۱۳۹۹ ۰۲:۰۹:۰۹ بعد از ظهر
مریم ناصری
پنجشنبه ۲۷ام آذر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۴:۱۳ بعد از ظهر
مریم ناصری
پنجشنبه ۲۷ام آذر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۵:۱۴ بعد از ظهر
در جواب به حدیث باقریان : میتونه پناهنده شه?? واقعا دیگه چاره ای نیست...

پناهندگی که کار درستی نیست. آدم هرکاری رو که بخواد میتونه انجام بده منتها باید راهشو پیدا کنه و براش تلاش کنه تا بشه

محمد نیک فرجام
پنجشنبه ۲۷ام آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۳۸:۵۷ بعد از ظهر

من خودم قراره مهاجرت کنم،دلیل مهاجرت خودم محدودیت های اینجاست و رفتن میتونه سرعت +موقعیت های بیشتری به کارم ببخشه و اینقد سر تحریم اذیت نشم
ولی
اینکه هرکسی بره اونجا موفقه قطعا اشتباهه
مهاجرت باید صرف پیشرفت باشه و اینکه از بیشترین توانت اینجا استفاده کرده باشی
مهاجرت هم میتونه باعث تباهی بشه هم پیشرفت
بسته به شخصش داره که چه هدفی رو دنبال میکنه

فرزاد زرین کوب
پنجشنبه ۲۷ام آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۴۴:۴۱ بعد از ظهر

به نظرم واقعا بايد زماني به فكر مهاجرت بيفتيم كه به دنبال پيشرفت بيشتر باشيم و برنامه مشخصي داشته باشيم نه صرف اينكه حالا همه دارن ميرن پس ما هم بريم!

رزیتا فراهانی
پنجشنبه ۲۷ام آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۵۲:۳۵ بعد از ظهر

من براي اينكه بتونم آزادانه تر زندگي كنم تصميم به مهاجرت دارم و هر زمان فرصتش پيش بياد حتما ميرم

moh ali
پنجشنبه ۲۷ام آذر ۱۳۹۹ ۰۷:۰۴:۳۶ بعد از ظهر

انگیزه من برای مهاجرت اینه که دروازه دنیای بزرگتری روم باز میشه و وقتی اطرافیانم انسانهای داناتر و اهل مطالعه بیشتری باشن فرصت رشد فکری بیشتر برام پیدا میشه تا بتونم جوری که دوست دارم زندگی کنم و به کارهای مورد علاقم بپردازم
در ایران افرادی رو که دور و برم میبینم از لحاظ آگاهی بسیار پایین اند و من در این جامعه ناخودآگاه به سمت اونا کشیده میشم و بسمت جهل میرم اما اگر جامعه اطرافم اگاه تر از من باشند من رو به بالا میکشونن و من به آگاهی بیشتری میرسم.

محمد نیک فرجام
پنجشنبه ۲۷ام آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۷:۴۲ بعد از ظهر
محسن
پنجشنبه ۲۷ام آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۸:۴۹ بعد از ظهر

دقیقا من فکر میکنم مهاجرت فرار از چالشهاست
نه حرکت به سمت فرصت ها همیشه میگن
آسمون همه جا یک رنگه من اینو بهش اعتقاد
دارم . وقتی از خودت مهاجرت نکردی اون نگاه
اون عدم تحمل مشکلات اون عدم خلاقیت و استقامت هم باز با تو هست . خیلی ها از مشکلات مالی اینجا رنج میبرند ولی وقتی باهاشون صحبت میکنی میبینی مدیریت اقتصادی نداره همت کاری نداره آموزش ندیده خب این شخص در هرجایی از دنیا هم باشه وضعیتش همین خواهد بود .

صبا حملبرمجرد
پنجشنبه ۲۷ام آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۵۱:۳۵ بعد از ظهر

hame chiz az o erade mixad ensan be har chizi k mixad mirese ...

m_iran
پنجشنبه ۲۷ام آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸:۳۳ بعد از ظهر
در جواب به محسن : دقیقا من فکر میکنم مهاجرت فرار از چالشهاست نه حرکت به سمت فرصت ها همیشه م...

مهاجرت از نظر معنا هزار تا خروجی داره. مهاجرت از وضع فعلی به وضع برتر. این می طلبه که آدم ها در هر جایی که هستند از خودشان به خودی دیگر مهاجرت کنند. اگر شرط آزادی مهاجرت است، پس بهتر آنکه پرنده ی روح دل بر قفس نبندد.

پری ماه
پنجشنبه ۲۷ام آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۴:۲۹ بعد از ظهر

رسیدن به فرصتهای جدید توی غربت قطعاً چالشهای زیادی رو به همراه خواهد داشت،و اگر کسی برای فرار از چالش‌ها قصد مهاجرت داشته باشه ینی توانایی حل چالش رو نداره و یا نمیخواد خودش رو به زحمت بندازه،پس مهاجرت با توجه به چالشهای خاص خودش گزینه ی مناسبی برای این افراد نیست...
مهاجرت باید سنجیده صورت بگیره و هر کار دیگه ای....هر انسانی برای رسیدن به کمال تعریف شده ی خودش نیاز به فرصت های بیشتری داره و اگر جایی که هستیم برای رشدمون مساعد نیست مهاجرت هم یکی از گزینه های خوبه.

ali nik
جمعه ۲۸ام آذر ۱۳۹۹ ۰۲:۰۴:۲۶ قبل از ظهر

با توجه به افراد نسبی است. هم مواردی داشتیم که تایید کننده بودن که آره مهاجرت خوبه و پر از فرصت و هم مواردی که صرفا برای فرار از وضیت موجود بوده. در کل اگر مهاجرت هدفمند و به قصد پیشرفت باشه قطعا میتونه عامل محرک و رو به جلو باشه.

m_iran
جمعه ۲۸ام آذر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۲:۵۵ قبل از ظهر

خوبه که ما به فکر جهانی شدن باشیم، من خودم خیلی دوست دارم که به تنهایی جهانی بشم، برای همین دوست دارم، هر روز مهاجرت کنم.

الهام
جمعه ۲۸ام آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۴۸:۲۸ قبل از ظهر

من خیلی ساله به مهاجرت فکر میکنم ولی شرایطش نیست.چون من میبینم که هنوز از لحاظ شغلی اینجا به پایداری نرسیدم اول من باید بتونم خودمو تامین کنم اینجا واسه خودم چیزهایی بسازم تا بتونم به بیشتر فکر کنم.

زهرا گل خار
جمعه ۲۸ام آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۷:۴۹ بعد از ظهر

مهاجرت اگه بافکر برنامه ریزی باشه واقعا باعث پیشرفت آدم میشه ولی مهاجرت بی برنامه زیاد با مشکلات بیشتر ازقبل آدم مواجه میشه البته تو اینم یه خوبی هست تواین جابه جای کارهای رو انجام میدی که قبلا ازشون ترس داشتی و تجربه جدید بدست میاری درکل بخوام بگم خوبه چه با برنامه چه بی برنامه وتو بی برنامه مهاجرت کردن چالشا غیرقابل پیش بینی بیشتر.

Niloofar Ariazade
شنبه ۲۹ام آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۷:۳۵ قبل از ظهر

فرار از شرایط فعلی به چه قیمتی؟
الان مهاجرت کردن خودش یه غول بزرگه هم پول خیلی زیاد میخواد هم باید با کفش آهنی بدوی دنبال کارات ک بتونی بری!
تازه بعد از گذشتن ازین مراحل وارد یه محیط غریبه میشی که هیچی و هیچ کس برات ملموس نیست. بنظر با این تفاسیر اگر کسی واقعا هدف بزرگی نداشته باشه برای رفتن یا برعکس اگر در جای فعلیش فشار و مشکل اساسی نداشته باشه اقدام نمیکنه برای مهاجرت.

saman
شنبه ۲۹ام آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۴:۳۷ بعد از ظهر

۱۰ ساله میخام برم خارج از کشور ولی نشده تاحالا هزینه زیاد و داشتن کفش اهنی از مولفه های اصلی این کاره

محمد نیک فرجام
شنبه ۲۹ام آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۳:۲۶ بعد از ظهر
در جواب به Niloofar Ariazade : فرار از شرایط فعلی به چه قیمتی؟ الان مهاجرت کردن خودش یه غول بزرگه هم پول خ...

بستگی داره
به شرایطی که الان داری و موقعیت هایی ک داری
و شرایطی که اون طرف در انتظارته و موقعیت هایی ک برات پیش میاد
اینکه تحریم چقدر در کسب و کارت تاثیر داره
اینکه بالا پایین شدن دلار چقدر تاثیر داره
قطعا همه جا مشکلات خودشو داره
مثل خرید خونه شما یک سری معیار داری و ممکنه خونه ای پیدا کنی ک 80 درصد ویژگی های مد نظرتو داره 20 درصدشو بیخیال میشی میگی مشکلی نیست
مهاجرت کردن هم بستگی به معیارهای هرکسی داره و هدفی ک پیش روشه

آرمین آتش خو
شنبه ۲۹ام آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۵۱:۴۸ بعد از ظهر

به نظر من مهاجرت کردن هم حرکت به سمت فرصت و هم فرار از تهدید ها است در مهاجرت کردن به کشوری دیگر مانند کانادا آنجا شغل های با منطق تری دارند و میتوانیم در آنجا کسب درآمد کنیم

zahra :)
شنبه ۲۹ام آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۴۵:۰۲ بعد از ظهر

به نظرمن فراراز تهدید هاآدم بایدروی خودش کار کنه و بتونه قوی باشه ودربرابر چالش ها بایسته، درسته زندگی همه‌ی ما سختی و بلندی داره وپر از فرازو نشیب ولی این ما هستیم که مشخص میکنیم مي تونیم این مسیر سخت روبریم تابه موفقیت برسیم یانه.والبته مهاجرت بستگی داره به چه منظورباشه من یک روح هنرمنددارم پراز کتاب موسیقی طراحی و خلاقیت پس روحم میپذیره که دیدنی ها و منظره های بیشتری رو ببینم ولی مهاجرت نه!وباز هم میگم بستگی داره مهاجرت به چه منظورباشه اگر برای فرار از مشکلات که بسیار غلطه

مرتضی پرندآور
شنبه ۲۹ام آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۶:۴۶ بعد از ظهر

به نظر من مهاجرت 2 بخش داره : بخش اول : نبودن چیزهایی که دوس داریم داشته باشیم یا احساس نیاز داریم بهشون و با توجه به شرایط نمیتونیم داشته باشیم و بخش دوم : دونستن اینکه میتونیم در جای دیگری با توجه به بهترین بودن شرایط به آرزوهامون برسیم.

مبینا ظریف
شنبه ۲۹ام آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۱۲:۴۸ بعد از ظهر

به نظر من فرار از تهدید هاست چون انسان های موفق همین جا هم هستند و تونستن به جایی برسند

مرتضی پرندآور
یکشنبه ۳۰ام آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۳:۵۱ بعد از ظهر

تجربه تغییر فضا باعث میشه ادم نگاهش به جایی که متولد شده و عمرشو گذرونده خیلی متفاوت بشه، قبل از رفتنم از ایران تصور میکردم اینجا دیگه تموم شده دیگه نمیشه برای بهتر شدنم یا بهتر ساختن کاری انجام داد ولی اشتباه فکر میکردم از پارسال که برگشتم با همه مشکلات از نو شروع کردن ، ولی آرومم و امید و انگیزه زیادی دارم برای بهتر شدن و بهتر ساختن جایی که هستم.

امیررضا احمدی‌نژاد
یکشنبه ۳۰ام آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۲۴:۴۳ بعد از ظهر

مهم نیست کجا و چکاره باشی ، مهم اینه بهترین خودت تو کاری که دوسش داری باشی ، واکثر مواقع همینجا و همین شرایطم میشه اینحوری بود ، اما بهانه ها اگر بزارن!

mahan adloo
یکشنبه ۳۰ام آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۱:۰۳ بعد از ظهر

اگر مشکلاتمون رو از مکانی که هستیم بدونیم داریم اشتباه بزرگی میکنیم،هیچ محدویدتی اگر ثبات قدم و عزم و اراده برای هدفمون داشته باشیم مارو متوقف نمیتونه کنه کسی که بهانه برای تلاش نکردن خودش درست بکنه در خارج از کشور هم همین کارو میکنه شاید دیرتر یا زود تر ولی یه روزی شروع میکنه ،هستند کسانی که در همین کشور به موفقیت های زیادی دست پیدا کردند پس قطعا وقتی این افراد تونستند بقیه افراد هم میتوانند.

نیما قاسمی
دوشنبه ۱ام دی ۱۳۹۹ ۱۰:۱۳:۲۴ قبل از ظهر

فرار از فشار ها و مشکلات بیش از حد الکی :)

بهار رحمانی
دوشنبه ۱ام دی ۱۳۹۹ ۰۶:۵۸:۳۱ بعد از ظهر

حرکت به سمت فرصت ها

............
دوشنبه ۱ام دی ۱۳۹۹ ۰۸:۴۷:۰۳ بعد از ظهر

بستگی داره درمواقعی رفتن به سوی فرصت هاست
درمواقعی هم شانه خالی کردن وفرارکردن ازچالش هاومشکلات

محسن
دوشنبه ۱ام دی ۱۳۹۹ ۰۸:۵۱:۰۰ بعد از ظهر
مرتضی پرندآور
سه شنبه ۲ام دی ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱:۴۲ قبل از ظهر
در جواب به محسن : جالب بود از تجربیاتتون بیشتر بگید برامون...

لطف داری دوست عزیز. مهاجرت کردن به فضای بهتر خیلی خوبه، اما چیزی که دردناکه و البته بعد از مهاجرت متوجه میشیم اینکه ما برای پذیرفته شدن در اون جامعه مجبوریم رشد کنیم و تغییر کنیم و اونجاست که آدم دچار دوگانگی میشه و همش از خودش میپرسه خوب چرا توی مملکت خودت اینکارا انجام ندادی؟؟؟
ما یا مردم ،مهاجرت میکنیم به اروپا ، امریکا ، کانادا اونجا باید 24 کار کنی ، بیشتر درامدتو بدی مالیات ، رفتار مردم خیلی منطقی هست برعکس ما که احساسی هستیم -----

مرتضی پرندآور
سه شنبه ۲ام دی ۱۳۹۹ ۰۲:۵۸:۴۹ قبل از ظهر
در جواب به مرتضی پرندآور : لطف داری دوست عزیز. مهاجرت کردن به فضای بهتر خیلی خوبه، اما چیزی که دردناکه...

کلا زندگی در کشور دیگه هم خوبیهای خودشو داره و هم بدیهاش . ولی حرف من اینکه اگر ما مسئولیت زندگی در کشور خودمون رو بپذیریم کشورمون خیلی بهتر از اروپا و جاهای دیگه میشه. ساختن سخته اونم اینجا ولی میشه.فقط باید خودمون رو باور کنیم.
حرف زیاد هست در این زمینه ولی فقط یه نکته داخلش هست:
(( باور کنیم که میتونیم تغییر ایجاد کنیم ))

Damroodi.Masoome
سه شنبه ۲ام دی ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵:۱۶ بعد از ظهر

بنظرم برای کسب تخصص مهاجرت یک فرصت می تواند باشد و بعد برگردی و در کشور خودت با اون تخصص پیشرفت بیشتری هم برای خودت و هم مردمت داشته باشی اما مهاجرت بدون بازگشت می تونه فرصت ساز یا تهدید ساز باشد برای فرد.

مرتضی پرندآور
چهارشنبه ۳ام دی ۱۳۹۹ ۱۲:۰۶:۴۱ بعد از ظهر
در جواب به Damroodi.Masoome : بنظرم برای کسب تخصص مهاجرت یک فرصت می تواند باشد و بعد برگردی و در کشور خود...

بله مهاجرت به این شکل مفید هست. مردم کشورهای دیگه در مسائل مدیریت فردی و اجتماعی خیلی از ما جلوتر هستن میتونیم از تجربه اونا استفاده کنیم . الزاما اروپا یا امریکا و کانادا (کشورهای بزرگ) نیستن که رشد داشتن ، کشورهایی مثل هند ، اذربایجان، مالزی ، سنگاپور ،هنگ گنک، ماکائو میتونن الگوی خوبی برای سفر ما باشن.

ابوالحسن جعفری
چهارشنبه ۳ام دی ۱۳۹۹ ۰۲:۲۵:۰۶ بعد از ظهر

همه مخلوقاتی که در این جهان به سر می برند برای هدف یا اهدافی مختص به خودشون به وجود آمدن.
فقط قبلش بایستی بفهمیم دنبال چی هستیم و برای چی پامون به این دنیا باز شده.
مثلا اگر مهاجرت تو برنامهامون باشه اونم از راه درستش، می تونه فرصتی عالی باشه برای بهتر شدن

علی
چهارشنبه ۳ام دی ۱۳۹۹ ۰۴:۰۴:۵۱ بعد از ظهر

یکی از رفقام شاگرد تراشکار بود و هیچ امتیاز ویژه ای در زندگی نداشت. یه آدم کاملا معمولی بود....تا اینکه لاتاری برد و رفت آمریکا. شرایط زندگیش عوض شد و دغدغه هاش کاملا از ما متمایز شد، دیگه چالش خونه و ماشین و لباس نداره، به سرعت داره ترقی میکنه و من پیشرفت همه جانبه رو تووی این آدم دیدم.محیط بشدت موثره و اگه پتانسیلشو داشته باشی خیلی عالی بهت کمک میکنه

ثبتید!ممنونیم ازینکه نظر دادید!
چه چیزی باعث بهتر شدن ما میشود؟