خلاصه مطالعه‌های همه ی کسایی که در چالش مطالعه شرکت کردن اینجا نوشته شده ...

14 روز مطالعه

هر روز 20 دقیقه مطالعه
فرح
چهارشنبه ۵ام خرداد ۱۴۰۰ ۰۴:۲۴:۳۴ بعد از ظهر
مترجم درد ها

داستان‌های کتاب مترجم دردها در آمریکا اتفاق می‌افتند اما رنگ‌ و بویی شرقی دارند. آدم‌های داستان‌های لاهیری در این کتاب افرادی با احوالات درونی لطیف اما شکست‌خورده هستند. لاهیری در این داستان‌ها با نگاهی دقیق توصیفی از حالات و جزئیات شخصیت‌ها را به شیوه‌ای تاثیرگذار روایت می‌کند.

لیسا مانوبان
شنبه ۱ام خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۳۸:۴۲ بعد از ظهر
۱۳ داستان کوتاه از ۱۳ نف

۱۳ داستان از ۱۳ نویسنده مختلف. هر ۱۳ داستان موضوع مختلفی دارد. برای مثال اولی از مردی میگوید که زنش پرستو او را ترک کرده و همراه با مردی به کانادا رفته است. این مرد با زن هایی ازدواج میکند که شباهتی به پرستو دارند. مانند حرف اول اسمشان یا چشم هایشان.

ویدا بهزادی پور
سه شنبه ۲۱ام اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۱:۴۸:۵۹ بعد از ظهر
اعتماد بنفس خانم ها در کسب و کار

اکثر خانم ها تمایل دارند که برای خود کسب و کاری را راه اندازی کنند که هم مستقل باشند و هم اینکه درآمد بالایی داشته باشند. خانم ها با وجود استعدادها و یا آموزش ها و تجربیاتی که دارند ممکن نیست بتوانند که یک کسب و کار را راه بیندازند و یا آن را به خوبی مدیریت کنند، مگر آنکه بر روی اعتماد به نفس خود کار کنند. پس لازمه شروع هر کسب و کاری این است که ما روی اعتماد به نفس خود کار کنیم و خود را آماده هر گونه سختی و شکست برای رسیدن به موفقیت کنیم.

ویدا بهزادی پور
شنبه ۱۸ام اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۲:۳۷:۵۰ بعد از ظهر
کمال گرایی

کمال گرایی باعث می شود که منقبض و مضطرب حرکت کنیم. از زندگی عقب بنشینیم و یا کناره بگیریم. از تجربه کردن زندگیبه نحوی عریان و بی واسطه حذر کنیم. همیشه مانند انسان های عصا قورت داده ک ایرادگیر باشیم. باید دست به کار شویم و کوششی در جهت غلبه بر کمال گرایی کنیم تا در صدد انجام کارهایمان در آییم‌.

ویدا بهزادی پور
شنبه ۱۸ام اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۲:۳۷:۲۳ بعد از ظهر
پرنده به پرنده

خلاصه کتاب پرنده به پرنده اثر آن لاموت: سی سال پیس برادر بزرگ ترم، که آن وثگقت ا ده سالش بود ، در تلاش بود که مطلبی درباره پرنده ها بنویسد و برای این کار سه ماه هم وقت داشت. سه ماه گذشته بود و حالا دیگر موعد تحویل کار، که فردای آن روز بود، فرا رسیده بود. ما برای گذراندن تعطیلات در کلبه ی خانوادگیمان در بولیناس بودیم و برادرم پشت میز آشپزخانه نشسته بود. دور تا دورش پر بود از کاغذ کلاسور،مدادهاو کتاب هایی درباره پرندگان که لایشان هم باز نش ه بود. در چنین وضعی، در حالی که وظیفه ی پیس رو باعث شده بود خشکش بزند، می دیدی که هر لحظه ممکن است اشکش سرازیر شود. بعد پدرم آمد و کنارشنشست، دستشرا دور شانه ی برادرم انداخت و گفت، رفیق پرنده به پرنده، دانه به دانه، یک به یک. هر بار فقط درباره ی یک پرنده بنویس و تمام.

ویدا بهزادی پور
پنجشنبه ۱۶ام اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۴۴:۴۹ بعد از ظهر
تکالیف کوتاه

ای.ال. دکتروف بیان کرده است که نوشتن یک رمان شبیه راندن یک ماشین در شب است. شما فقط آن مقدار را می توانید ببینید که چراغ های جلو ماشینتان روشن می کند، با این حال می توانید کل سفر را به همین طریق انجام دهید. شما لازم نیست جایی را که عازمش هستید ببینید، لازم نیست مقصد یا همه ی چیزهایی را که در طول راه از کنارشان می گذرید ببینید. فقط باید نیم متر یا یک متر جلوتر از خودتان را ببینید. این می تواند بهترین اندرزی باشد که درباره ی نوشتن یا زندگی شنیده ایم.

ویدا بهزادی پور
چهارشنبه ۱۵ام اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۲:۳۴:۰۴ بعد از ظهر
چگونه یک نویسنده شویم؟

یکی از نکات مهم برای اینکه نویسنده شویم استمرار در خواندن و نوشتن است. بهتر است جای ثابتی را برای نوشتن خود در نظر بگیرید و در زمان مشخص شده ای به نوشتن به پردازید. این روش باعث استمرار در نوشتن می شود. بهتر است از دوستان خود تقاضا کنید که نوشته های شما را بخوانند و در مورد آن نظر بدهند و شما بدون آنکه نسبت به نوشته هایتان تعصبی داشته باشید به نظرات و انتقادات آنها گوش دهید و آنها را در نوشته های خود بکنجانید. چون نظر آنها می تواند نظر یک مخاطب شما باشد.

ویدا بهزادی پور
یکشنبه ۱۲ام اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۳:۴۶:۵۱ بعد از ظهر
درآمدزایی از طریق طراحی سایت

امروزه یکی از روش های کسب درآمد که می توان بدون داشتن هیچ گونه سرمایه اولیه و تنها با داشتن یک لب تاپ یا کامپیوتر و اینترنت پر سرعت مشتریانی را از سراسر دنیا جذب نمود. وردپرس یکی از ابزارهایی است که حتی بدون داشتن دانش برنامه نویسی می توان هر نوع سایتی را طراحی کرد. حداقل درآمد یک طراح سایت می تواند ماهیانه ۳ میلیون باشد.

ویدا بهزادی پور
شنبه ۱۱ام اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۰۵:۲۳ بعد از ظهر
اعداد تکراری

گاهی اوقات بیش می آید که اعداد تکراری را در خواب و بیداری می بینید. مثلا وقتی به ساعت نگاه نی کنید مثلا عقرب ساعت ۱۱:۱۱ دقیقه را نشان می دهد.این اعداد به اعدار فرشتگان معروف است و هر کدام از این اعداد متوالی نشاندهنده یک موضوع است. مثلا روح راهنما می خواهد موضوعی را به شما گوشزد کند و ...

mohammad shadman
شنبه ۱۱ام اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۰۴:۵۱ بعد از ظهر
وقتی که از خودت می سوزی

بدون اصل حرکت کردن و در حرکت اصول را رها کردن هردو عامل خسارت و زیان انسان هستند. نباید خیال کنیم برای حرکت نیاز به یقین هست بلکه یقین میوه ی حرکت است و باید با شک و گمان و احتمال شروع کرد اگر از اصول چشم پوشی کنیم به محرومیت و در نتیجه به ضعف و در نتیجه به عذاب ورنج میرسد.چون رنج انسان از بی ظرفیتی او ریشه میگیرد. ما به همان اندازه که رنج میبریم به همان اندازه کافریم.

ثبتید!ممنونیم ازینکه نظر دادید!
چه چیزی باعث بهتر شدن ما میشود؟