خلاصه مطالعه‌های همه ی کسایی که در چالش مطالعه شرکت کردن اینجا نوشته شده ...

14 روز مطالعه

هر روز 20 دقیقه مطالعه
روژین اسمعیلی
سه شنبه ۲۲ام بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۴۴:۲۹ بعد از ظهر
منبع
طراحی لوگو

برای اینکه یه لوگو خوب داشته باشیم باید به فضای منفی اهمیت بدیم و استفاده خوب بکنیم و حتی بعضی وقت ها به لوگو مون یه فضای منفی بدیم که باعث خوانایی میشه و باعث واضح بودن لوگو میشه و نکته دیگه حتی الامکان لوگو ساده باشه و از رنگ هایی استفاده بشه که اون حوزه رو نشون بده و همیشه سعی کنید فعال در کنار غیر فعال به خوبی با هم باشند

روژین اسمعیلی
سه شنبه ۲۲ام بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۴۴:۲۲ بعد از ظهر
منبع
بلاک اینستاگرام

دلایل بلاک شدن اینستاگرام فعالیت بیش از حد در یک بازه زمانی کوتاه احترام نگذاشتن به قوانین اینستاگرام رعایت نکرئن قانون کپی‌رایت ارسال کامنت‌های تکراری استفاده از برنامه یا ربات‌های افزایش لایک و فالوور استفاده از اپلیکیشن‌های آنفالو کردن دسته جمعی و همچنین راه حل هایی برای رفع بلاک سئن.

ا س
سه شنبه ۱ام بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۲۵:۲۸ قبل از ظهر
تست مامان

در این کتاب به این نکته اشاره شده است که اگر محصولی تولید کردی هیچ وقت از مادرتون نظرخواهی نکنید چون هیچ وقت از این محصول بد نمیگوید بلکه با مشتری واقعی محصول خود را تست کنید همچنین درباره این موضوع که دو نوع ریسک داریم اول ریسک بازار دوم ریسک محصول که نوع دوم به مشتری ربطی نداره بنابراین وقتی ریسک محصول بالا است نظر مشتری فقط میتواند یک نقطه شروع باشد. در ادامه درباره انواع جلسه خوب و بد رو بررسی کرده است که دارای نکات مهمی است ازجمله این نکته که جلسه ای بی ارزش است که در آن از ایدمون بگیم و از طرف مقابل تعهدی نگیریم

zmzh
یکشنبه ۲۹ام دی ۱۳۹۸ ۱۱:۲۷:۵۸ قبل از ظهر
خاکبر سر دهکده

کتاب در مورد سفرنانه اربعین یک خانم همراه با همسرش هست ... جزئیات دقیق داره و اگر مثل من اهل فیلم کردن داستان تو ذهن خودتون باشید مطمئنم. که یه فیلم سینمایی لذت بخش رو تجربه خواهید کرد. حجم کتاب کمه ومیتونید یک روزه تمومش کنید . البته که اگر کتاب رو به سه قسمت تقسیم کنید خیلی بهتره . قبل سفر . شروع سفر و حین سفر .

سید احمد حسینی
شنبه ۲۸ام دی ۱۳۹۸ ۰۵:۱۸:۱۰ بعد از ظهر
الگوریتم های تکاملی برای طراحی کنترل کننده PID

نحوه استفاده از از الگوریتم تکاملی برای جست و جوی کارآمد و موثر در پارامتر های کنترل کننده PID برای بهینه سازی اینورتر تقویت کننده شرح داده شده و از تابع معیار عملکرد دامنه زمانی به منظور کمک به تخمین پارامترهای کنترل کننده PID بهینه استفاده شده، مقایسه دربین الگوریتم ژنتیکی، بهینه سازی کلونی مورچگان، الگوریتم کلونی زنبور عسل و بهینه سازی ازدحام ذرات انجام شده.

سید محمد حسین طباطبایی ضیاالدینی
شنبه ۲۸ام دی ۱۳۹۸ ۰۵:۰۴:۰۱ بعد از ظهر
قدرت تندخوانی

مشکل در قدرت تمرکز شما نیست ، بلکه به جهت و کانون آن تمرکز مرتبط است. نگاه اجمالی روشی است که برای یافتن اطلاعاتی خاص به کار می رود. مرور یک روش است که برای کسب یک نمای کلی از مطالب مورد استفاده قرار میگیرد. خواندن آرام و دقیق مغزتان را تشویق میکند که آرام و آرام تر بخوانید و درکتان ضعیف تر میشود.

فرزانه فانی
جمعه ۲۷ام دی ۱۳۹۸ ۰۶:۴۷:۲۴ بعد از ظهر
رمان راز شوهر

درمورد زنی هست ک نامه ای مرموز را بطور اتفاقی در وسایل شخصی همسرش پیدا میکند و بسیار اشفته میشود.هراسان است ک اگر نامه را باز کند چه چیزی در انتظارش هست و چه واقعیتی در آن وجپد دارد چرا ک بر روی نامه نوشته شده است برای همسرم و بعد از مرگم باز شود....

agilemind
دوشنبه ۲۳ام دی ۱۳۹۸ ۰۹:۵۲:۲۲ بعد از ظهر
منبع
روش های مختلف بکارگیری تجربه کاربری در یک تیم چابک توسعه محصول

در دنیای امروزی نوآوری در محصول ممکن است هر جایی اتفاق افتاده و باعث تغییر در زندگی مردم شود. در اینجاست که تجربه کاربری وجه تمایز محصولات مختلف خواهد بود و چیزیست که متمایز کننده محصولات عالی از محصولات خوب می‌باشد. اصول تفکر طراحی نشان می دهد که نوآوری در محصول زمانی اتفاق می افتد که تیمها بطور خلاقانه در کنار هم بکوشند تا چالش های مشتریان را برطرف سازند. توسعه محصول به روش چابک یکی از پذیرفته‌ترین روشهای توسعه محصولات است. از بین روش های مختلف چابک شاید بتوان اسکرام را رایجترین روش ساخت محصولات و خدمات در یک تیم توسعه دانست. اما یکی از چالشهایی که در این روش وجود دارد، هماهنگ نمودن افراد طراحی با افراد توسعه در تیم محصول است. سوال این است که چگونه می‌توان روشهای چابک همچون اسکرام را تبدیل به فرآیندهایی انسان-محور و مبتنی بر تفکر خلاقانه حل مسئله کرد و همدلی با کاربران را وارد فرایند توسعه محصول نمود؟ برای اینکار ۵ ابزار در این مقاله پیشنهاد شده است: تفکر طراحی، استارتاپ ناب، تجربه کاربری ناب، دیزاین اسپرینت و یو.ایکس.برنر.

agilemind
شنبه ۲۱ام دی ۱۳۹۸ ۱۱:۵۳:۱۴ بعد از ظهر
منبع
عملیاتی ساختن استراتژی با کمک بوم مدل عملیاتی

اجرای یک استراتژی کسب و کار شامل دو گام مهم تبدیل استراتژی به مدل کسب و کار و سپس تبدیل مدل کسب و کار به مدل عملیاتی یا اجرایی است. یک ابزار عالی برای تبدیل استراتژی به مدل کسب و کار، بوم مدل کسب و کار نام دارد که توسط الکساندر اُستروالدر پیشنهاد شد. در ادامه می‌توان برای تبدیل مدل کسب و کار به یک مدل عملیاتی، ‌از بوم مدل عملیاتی یا Operating Model Canvas استفاده کرد. این بوم ابزاری برای بیان عملیات مورد نیاز جهت اجرایی کردن یک استراتژی کسب و کار است. این بوم از 6 بخش تشکیل شده که با واژه POLISM نیز شناخته می‌شود: فرایندها، سازمان، مکانها، اطلاعات، تامین کنندگان و سیستم های مدیریتی. هدف از بوم مدل عملیاتی آن است که بتوانیم سازمان درست و عملیات مورد نیاز جهت عرضه ارزش پیشنهادی به مشتری هدف را طراحی کنیم. در واقع این بوم کمک می‌کند تا استراتژی را به انتخاب هایی در خصوص عملیاتها و سازمان ترجمه نمائیم. این بوم می‌تواند برای طراحی مدل عملیاتی یک یا چند کسب و کار و یک واحد کسب و کاریاستفاده شود. اطلاعاتی که در این بوم قرار می‌گیرد، بر اساس ارزش پیشنهادی به مشتری مشخص می‌شود.

agilemind
شنبه ۲۱ام دی ۱۳۹۸ ۰۵:۴۷:۵۵ قبل از ظهر
منبع
چارچوبی برای مدیریت محصول

مدیریت محصول شغلی چند وجهی و پیچیده است که به سختی میتوان آنرا فهمید و در آن ماهر شد. سوال این است که چگونه می‌توان مدیر محصول یا مالک محصول موثری بود؟ مدیر محصول چه مهارتهای فردی باید داشته باشد و چگونه شرکت میتواند این مهارت ها را در او تقویت کند؟ زمینه های اصلی دانش مدیریت محصول عبارتند از: چشم انداز و رهبری، مدیریت چرخه عمر محصول، استراتژی محصول و تحقیقات بازار، مدل کسب و کار و مدل مالی، نقشه راه محصول، تجربه کاربری (UX) و بک لاگ محصول. همچنین مدیریت محصول باید یکسری توانمندیهای پشتیبان داشته باشد مانند: دانش عمومی بازار، بازاریابی، پشتیبانی و فروش و مدیریت پروژه.

ثبتید!ممنونیم ازینکه نظر دادید!

چه چیزی باعث بهتر شدن ما میشود؟