خلاصه مطالعه‌های همه ی کسایی که در چالش مطالعه شرکت کردن اینجا نوشته شده ...

14 روز مطالعه

هر روز 20 دقیقه مطالعه
محمد
شنبه ۱۸ام دی ۱۴۰۰ ۰۴:۵۶:۴۵ بعد از ظهر
تمرکز در کار

تمرکز در کار مزایا زیادی مثله: رسیدن به فلو خلاقیت بیشتر بالا بردن قدرست حافظه احساس آرامش داشتن بازدهی بیشتر کار ها رو داره حالت فلو: حالتی که غرق در خلاقیت و لذت میشی و تایم از دستت در میره. سعی کنید در کار ها بیشترین تمرکز را داشته باشید . اگر قطب نما داشته باشیم بسیار بهتر از این است که بدون هدف روی نقشه راه برویم

baran
سه شنبه ۱۴ام دی ۱۴۰۰ ۰۲:۱۴:۱۷ بعد از ظهر
خودت باش دختر

شما نمی‌توانید ذهنیت همه افراد را راجع به خودتان جذب کنید! زیرا هر انسانی یک ذهنیت متفاوت دارد و شما نمی‌توانید بر اساس تفکرات مختلف همه زندگی کنید. تنها کاری که نیتوانید بکنید این هست که خودتان باشید،خودتان را بپذیرید و به شیوه خودتان زندگی کنید؛ بگذارید هرکس هر طور دلش می‌خواهد راجع به شما نظر بدهد و حرف بزند،شما با تفکرات آنها زندگی نمی‌کنید! فقط میتواتید خودتان را در راستای بهبود قرار دهید اما سعی نکنید که تمامی ذهنیت آنهارا راجع به خودتان مثبت کنید!

حامد نوگیدری
شنبه ۱۱ام دی ۱۴۰۰ ۰۱:۲۵:۴۹ بعد از ظهر
ماده280 قانون مالیات مسستقیم

دولت می‌تواند معادل یک‌درصد (1%) از کل درآمدهای حاصل از مالیات‌های مستقیم موضوع این قانون را که به خزانه‌داری کل کشور واریز می‌شود، در قالب ردیف مشخصی در قوانین بودجه سالانه در اختیار وزارت کشور قرار دهد تا پس از مبادله موافقتنامه، به نسبت شاخص جمعیت به دهیاری‌ها و شهرداری‌های شهرهای زیر دویست و پنجاه هزار نفر جمعیت پرداخت شود. مالیات سازمان‌ها و موسسات وابسته به شهرداری‌ها که به موجب قانون برای انجام وظایف ذاتی شهرداری در امور عمومی، شهری و خدماتی تشکیل و صددرصد(100%) سرمایه و دارایی آن متعلق به شهرداری است با نرخ صفر می‌باشد.

امیر رحیمی
جمعه ۱۰ام دی ۱۴۰۰ ۰۴:۵۱:۴۱ قبل از ظهر
از سرعت زندگی کم کن

در جامعه امروز ما که سرعت زندگی کردن بسیار افزایش یافته است گاهی فراموش میکنیم که مسیر نیز جزئی از سفر ما است اسن کتاب کوچک در مجموع 35 روش بسیار کوتاه را برای کاستن از مسیر زندگی و حس کردن مسیر زندگی به ما معرفی میکند که می تواند مفید فایده باشد.مثلا یکی از روش ها این است که عینا عنوان میکنم مسائل را خیلی جدی نگیر : خروش آب را تماشا کن ، گیاهان را که رشد می کنند ، رقص برگ در باد و همسایه ات که باغچه اش را مرتب می کند.

حامد نوگیدری
پنجشنبه ۹ام دی ۱۴۰۰ ۰۱:۰۲:۱۸ بعد از ظهر
نقشه راه کارآفرینی

اگر چه ما بحث‌های متنوعی را در زمینه‌ی کارآفرینی و مدیریت کسب و کار در دوره MBA متمم مطرح کرده‌ایم، اما با توجه به اینکه کسب و کارهای جوان، بعضاً نیازهای متفاوتی دارند، و نیز با در نظر گرفتن اینکه تعداد قابل توجهی از دوستان متممی، کسب و کارهای جوانی را ایجاد کرده‌اند، تصمیم گرفتیم بحث کارآفرینی و مدیریت کسب و کار جدید را در قالب یک نقشه راه مستقل مطرح کنیم. قاعدتاً برای چنین بحثی مناسب است که عنوان SBA را انتخاب کنیم (Small Business Administration). طبیعتاً آنچه در نقشه راه کارآفرینی می‌گوییم، الزاماً شبیه یا جایگزین آنچه به عنوان کارآفرینی در دانشگاه های کشور آموزش داده می‌شود نیست؛ بلکه بیشتر، تلاش برای پاسخ به دغدغه ‌ها و چالش‌هایی است که با گردآوری و تحلیل نظرات و دیدگاه‌های دوستان متممی حاصل شده است.

حامد نوگیدری
یکشنبه ۵ام دی ۱۴۰۰ ۰۱:۰۱:۲۸ بعد از ظهر
نرخ بهرۀ بین بانکی

اصلی ترین منبع اطلاعاتی که می‌تواند به ما از میزان و سرعت گردش پول در اقتصاد شناخت درستی بدهد، نرخ بهرۀ بین بانکی است. این نرخ در اثر عملیات بازار باز (ریپو و ریپو معکوس) در تعامل بین بانکها و بانک مرکزی رقم می‌خورد. نرخ بهرۀ بین بانکی به ما میگوید که خالص جذب و یا تزریق نقدینگی منابع بانک مرکزی به بانکها چگونه است و بانک ها چه میزان و با چه نرخی تأمین مالی می‌شوند. این نرخ بر سرنوشت بازارهای مالی و به خصوص بازار سرمایه اثر زیادی می‌گذارد. از یکسو بر صورت های مالی بانک های بورسی و از سوی دیگر بر نرخ بازدهی اوراق دولتی (اخزا) و حتی نرخ سود پرداختی بانک ها مؤثر است.

مهرشاد نوروزی
جمعه ۲۶ام آذر ۱۴۰۰ ۰۱:۳۳:۵۵ قبل از ظهر
منبع
کتاب صوتی آخرین کتاب قانون جذب که باید حتما آن را بخوانید

آیا تا به حال با تمام وجودتان تلاش کرده‌اید به چیزی در زندگی دست یابید اما به هیچ نتیجه‌ای نرسیده باشید؟ احتمالاً به نظرتان رسیده که قانون جذب برای شما کارساز نیست و کاملاً قابل درک است که این موضوع تا چه حد می‌تواند ناامیدکننده باشد. گویی که جهان از تو دست بکشد، زمین سفتِ زیرپاهایت را از دست بدهی و معلق بین آسمان و زمین بمانی. اما وقتی قانون جذب وجود دارد و هر آرزویی که تابه‌حال کرده‌اید واقعاً در دسترس شما بوده، پس چرا هنوز منتظر هستید تا به چیزهایی که می‌خواهید دست بیابید؟ چه مساله‌ای مانع عملی شدن قانون جذب در زندگی شما می‌شود؟ اندرو کپ اثر شگفت‌انگیز خود، آخرین کتاب قانون جذب که باید حتما آن را بخوانید، را برای پاسخ به این سوالات تالیف کرده است. نویسنده در این اثر شگفت‌انگیز به شما نشان می‌دهد چرا هر کتاب دیگری که تاکنون راجع به قانون جذب خریداری و مطالعه کرده‌اید، هرگز برای شما کار نکرده است. پس از مطالعه‌ی این اثر می‌توانید قانون جذب رابه گونه‌ای به کاربگیریدتا آنچه راکه همیشه می‌خواستید برایتان محقق سازد.این امرساده‌تراز چیزی‌ست که تصورمی‌کنید، تنهابه کمی دقت وآموزش نیازدارد.

مهرشاد نوروزی
سه شنبه ۲۳ام آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲:۳۸ بعد از ظهر
منبع
کتاب صوتی تنهایی پرهیاهو

کتاب صوتی تنهایی پرهیاهو روایتگر زدگی کارگر ساده‌ای به نام هانتا است که در یک زیرزمین مرطوب به کار پرس کردن و در نهایت خمیر کردن کتاب‌های ممنوع شده از سوی رژیم کمونیست مشغول است. هانتا به کتاب خواند ن علاقه زیادی دارد، به‌طوری‌که او کتاب‌های ارزشمند و خواندنی را از میان کتاب‌های دیگر جدا کرده و با خود به خانه‌اش می‌برد و هم‌زمان با خوردن الکل دیوانه وار و سرمستانه به مطالعه کتاب‌های می‌پردازد، گویی که با کتاب‌ها زندگی می‌کند. حجم کتاب‌های جمع‌آوری‌شده در خانه او به‌قدری زیاد است که چندین بار خطر ریختن کتاب‌های بر روی خودش را متصور شده و به همین دلیل تعدادی از کتاب‌ها را به افراد دیگر فروخته و یا هدیه داده است. هانتا تا سی‌وپنج‌سالگی به کار خود ادامه می‌دهد تا جایی که با رشد تکنولوژی و روی کار آمدن ماشین‌های جدید پرس، دیگر نیازی به هانتا برای پرس کردن و خمیر کردن کتاب‌ها نیست، به همین دلیل از کار خود اخراج می‌شود این کتاب شاهکاری از بهومیل هرابال است که در دوران ممنوع القلم بودنش در سال‌های 1974تا1976 به نگارش این کتاب پرداخت و در همان زمان نیز به طور مخفیانه به مرحله چاپ

نازنین عبدالهی
شنبه ۱۳ام آذر ۱۴۰۰ ۰۱:۲۶:۰۷ بعد از ظهر
فاجعه ای که انتظارش را نداشتم

خیانت، زیان، غم از دست دادن عزیزان، ترس، بیکاری، شکست و...، همگی از لحظات سخت زندگی هستند. در دشوارترین برهه‌های زندگی، امید داشتن به تغییرات مثبت، به وقوع پیوستن اتفاقات خوب و داشتن آینده‌ای روشن تقریبا ناممکن به نظر می‌رسد. در چنین شرایطی آنچه اهمیت دارد چگونگی مواجهه‌ی هر فرد با مشکلات زندگی است. هیچ آدمی در این قبیل وضعیت‌ها به برنامه‌ریزی برای آینده تمایل چندانی ندارد اما خود اوست که باید انتخاب کند می‌خواهد در اندوه غرق شود و زندگی خود را با یأس بگذراند یا این‌که به هر اتفاق سخت و فاجعه‌بار به عنوان فرصتی برای درس گرفتن و دستیابی به کمال نگاه کند و بحران را از سر بگذراند. با استفاده از اتفاقات انگیزشی و الهام‌بخش می‌‎شود اطمینان حاصل کرد که می‌توان از تاریکی‌ها و سختی‌های زندگی عبور نمود و زیباتر و کامل‌تر از قبل شد.

baran
شنبه ۱۳ام آذر ۱۴۰۰ ۰۱:۲۵:۵۴ بعد از ظهر
اتاق تاریک

جنگ،خونریزی،بمباران... ماجرای دخترکی که خود و خانواده اش را آواره و بی خانه مان فرض می‌کند. چرا که جنگ تمام زندگی آنها این گرفته. بااینکه تمامی خانواده گرد هم جمع هستند اما اون حس و حال دیگری دارد! تحمیل! دیگر کسی به دلخواه خودش کاری انجام نمی‌دهد.. زیرا این یک تحمیل است در پی جنگ تحمیلی:(

ثبتید!ممنونیم ازینکه نظر دادید!
چه چیزی باعث بهتر شدن ما میشود؟